Rendering klipów o wysokiej jakości
Sprawdziłem programem MediaInfo ile MBs mają moje klipy z lustrzanki. Co ciekawe, ta wartość jest zmienna. Różne klipy - różna wielkość.
Oscyluje jednak ona w granicach 40 -45 Mbs.

Jednak kiedy renderując do MP4 chcę wpisać taką wartość to się nie da. Maksymalnie wyskakuje wtedy wartość "25 999 360".
Nie mogę wpisać tam wartości rzędu "45 000 000".

To nie można renderować z taką jakością?

A tak w ogóle to której wartośći od MediaInfo mam wierzyć?
Przypatrzcie się, są podane DWIE RÓŻNE wartości MBs, 47 i 45,5.

[Obrazek: screenshot1zrk.png]
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Nie załamuj mnie. Już raz o to pisałaś...
Odpowiedz
Z tego co pamiętam to był to podobny temat, ale nie dokładnie o tym.
W tamtym temacie 25 MB odczytywałem jako 2,5 MB chyba. Albo na odwrót.

Teraz pytam o to której z tych wartości ufać oraz o to dlaczego maksymalna wartość MB jest niższa niż ta z materiałów wejściowych.

[Obrazek: x7knAIM.png]
Odpowiedz
Ani tej, ani tej.
To jest zakodowane z zmiennym bitrate'm. Jeśli masz jakiś soft, do analizy przebiegu bitrate, to możnaby się dowiedzieć... ale nic to nie da.

W Vegasie możesz zastosować MainConcept AVC, jeśli chcesz użyć wyższy bitrate. Tam jest też opcja zmiennego bitrate'u.

Ten wyższy parametr, to przepływność całego pliku (general)
Ten niższy - strumień video.

A teraz trochę matematyki...
Cały plik video składa się z strumienia video oraz audio
45,5Mbps (video) + 1.536 Kbps (audio) = 45,5Mbps + 1,536Mbps (ustaliłem jednostki) = 47Mbps :) JUPIIIIIII!!!!!

Teraz widzisz, jak ważna jest różnica między przecinkiem (ułamek), a kropką (grupowanie co trzy zera)...
Chyba nie myślałeś, że audio nieskompresowane ma jeden i pół kilobita na sekundę, skoro najpopularniejsze empetrójki mają STO DWADZIEŚCIA OSIEM kilobitów na sekundę?...

Czasami najprostsze rozwiązania są najtrudniejsze, jak się logiki nie uruchomi...

...wesołych świąt...
Odpowiedz
No ale zaraz... Tak właśnie było napisane (jak myślałeś że odczytuję).
Właśnie odczytałeś 1.536 kb/s jako 1,536 Mbs.
Kilobajty na megabity. Po prostu zamieniłeś sobie przecinek na kropkę i kilobajty na megabity.
A z jakiej racji? Przecież pierwsze to inne jednostki a drugie to inne jednostki.

Chyba że Media Info podaję taką wartość "1 500 000 MBs" jako 1.536 kb. Po co tak mieszają we łbach. Mogliby ujednolicić wszystko. A nie, że jeszcze użytkownik ma sobie przeliczać dodatkowo i pamiętać które to jednostki i jak je zamienić.

No dobrze, czyli chcąc wyrenderować w 47MB to muszę wybrać z zakładki "MainConcept" a nie inne jak do tej pory, sprawdzę to...
Odpowiedz
A wy jakie ilośći MBs ustawiacie w materiałach ze swoich lustrzanek? Serio renderujecie do 47 MBs aż?
Odpowiedz
Wszystko jest ujednolicone. Ale trzeba rozumiec różnice między kropką a przecinkiem.
O jednostkach nie wspomnę...
Odpowiedz
No dobrze. Ale czy jest sens renderować z 47 MBs? Jak video idzie do neta?
Odpowiedz
Bunch... Jak długo jesteś na tym forum?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
No dosyć nawet. Kto pyta nie błądzi. Jeśli miałbym strzelać w ciemno to powiedziałbym, że nie ma sensu bo YouTube i tak gorszą jakość nam da. A Vimeo tylko troszkę lepszą. Zresztą mi osobiście starcza wyższa ROZDZIELCZOŚĆ przy stosunkowo małym bitrate, np. rzędu 6 MBs.
Odpowiedz