Renderowanie wmv
Słuchajcie mam pewien problem używam vegasa już od dawna i w sumie można uznać, że go trochę znam. Robiłam różne filmiki i zapisywałam je zawsze w formacie wmv, niestety stało się coś dziwnego... jakiś tydzień temu ten format mi zniknął z listy wyboru podczas renderowania. Ktoś z Was wie może czemu nagle nie mogę wybrać właśnie tego formatu?? Bardzo proszę o pomoc, bo ta opcja jest mi potrzebna do dalszej pracy w SV
Odpowiedz
WMV potrzebny do pracy w vegasie? Bzdura.
Pracuję na vegasie od chyba dwunastu lat, i nie używam W OGÓLE WMV... i jakoś z tym żyję ;)

Co ostatnio było robione z komputerem?
Wgrywany jakiś soft?
Jaka jest ogólna kondycja komputera?
Rejestr czysty?
Żadnych cracków?
Była próba przeinstalowania Vegasa?
Coś dłubane w Windows Media Player?
Jakieś "dziwne" paczki z kodekami?
Odpowiedz
Po prostu potrzebuje zapisywać filmik w formie wmv i sorry ale taką ja mam potrzebę więc o to pytam, gdybym tego nie potrzebowała nie miałabym po co o to pytać. Każdy ma swoje sposoby robienia filmików a ja robiąc swoje współpracuję z innymi osobami i wymogiem jest plik wmv....
Komputer ma system win7 i nie instalowałam ostatnio na nim nic kompletnie nowego nie instalowałam. Ta opcja zniknęła mi nagle, zapisałam jeden filmik w WMV zrobiłam po nim kolejny i opcji WMV już nie było i nadal nie ma. Próbowałam przeinstalować Vegasa, ba nawet spróbowałam wersji trialowej i ta opcja jakby ją gdzieś wcięło... nie ma i zlokalizować jej nie potrafię. Aha mam vegasa 11 bo 12 jest z tego co widzę tylko pod system 64, więc normalnie w świecie by mi nie działała.
Co do Windows Media Player to słucham w nim jedynie muzyki, więc raczej nie było mowy o przestawieniu tam czegokolwiek...
Odpowiedz
No więc właśnie. Samo się nie popsuło :)
Coś musiało być grzebane...

Konkretnie coś przy Media Player'ze - kodeków WMV się nie instaluje, bo są natywne w Windowsie.
Niestety nie pomogę Ci, bo sam nie miałem takiej sytuacji, żeby kodek WMV zniknął.

A filmy WMV się otwierają normalnie w WMP?
Odpowiedz
No właśnie o to chodzi, że nie kojarzę bym instalowała kodeki a jeśli tak na 100% już dano i to na długo przed obecnym vegasem... Plik WMV odtwarza sie bez problemu w WMP ale przypisany jest by sie otwierał w WMC
Odpowiedz
Chciałabym sie przypomnieć, bo ponownie mam ten sam problem. Zaznaczę, że nadal mam Windowsa 7 ale starter, bo jest to mini lapek. Ponownie mój Vegas nie ma opcji renderowania w WMV. System jest nowy bo był kupowany nowy dysk w lapie i wgrywany czysty windows. Może mi ktoś pomóc w tej sprawie?? Zaznaczam, że Sony vegas działa raczej bez zarzutu ale przy renderowaniu potrzebna mi jest właśnie ta opcja. Kodeki były instalowane przed instalowaniem SV, więc raczej to nie opcja przeinstalowania lub grzebania w czymś...
Odpowiedz
Zobacz czy przeinstalowani media playera nie pomoże http://windows.microsoft.com/pl-pl/windo...dia-player

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Za render do wmv odpowiedzialna jest biblioteka "wmfplug4.dll" w katalogu C:\Program Files\Sony\Vegas Pro 11.0\FileIO Plug-Ins\wmfplug4. Jeśli brak tej biblioteki to dupa. A tak na początek to pytanie bo jeśli vegas krakowany to nic dziwnego że biblioteki wariują i szukanie rozwiązania jest bezcelowe i bez sensu
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości