Problem z kodekiem
Mam problem z odtwarzaniem AVC. WYrenderowałem w Vegasie do AVC jakiś klip i nie mogę go otworzyć w systemie.

Zainstalowałem dwa typy kodeków które podobno miały dekodować ten format (K-Lite Codecs Pack i FDDshow) ale ani w jednym ani w drugim przypadku nie mogę po ich instalacji otworzyć swojego filmu.

Poradzicie jakiś jeszcze inny kodek do AVC?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
W konfiguracji dekodera obrazu ffdshow masz w ogóle włączone H264/AVC?
Odpowiedz
Nie wiem, nie sprawdzałem. Powinno być chyba domyślnie włączone przy instalacji "skoro to taki kodek". Sprawdzę to dzisiaj.
Odpowiedz
(03-29-2013, 0:28)Pinto napisał(a):  W konfiguracji dekodera obrazu ffdshow masz w ogóle włączone H264/AVC?

Już podczas instalacji jest to zaptaszkowane.
Mylę się? A widzisz - nie działa.

[Obrazek: 9f1fc42a3f2d42d8b23851e.png]
Odpowiedz
Nowy komputer... nowe problemy... :(
Odpowiedz
Bunch, Ty masz ze wszystkim pod górkę :)
Tutaj mi się nasuwa od razu uwaga, być może nawet złośliwa, na temat Twojego "nowsze, więc lepsze". Windows 7 posiada wbudowanego kodeka AVC, dzięki czemu z biegu masz obsługę materiału AVCHD i MOV z lustrzanek. Windows 8 już nie ma tego, a jego cena nie jest niższa od poprzednika. Tak więc MS oszczędza na licencjach kosztem użytkowników. Ale widziały gały co brały:)
Odpowiedz
Nie no, po prostu zapisałem coś do *.AVC i komputer nie interpretuje tego jako plik filmowy. Nie wie czym go otworzyć. Zainstalowałem kodek, jest napisane jak byk że obsługuje AVC a jak widać to nieprawda. Nie działa w moim przypadku. Tragedii nie ma, no ale dziwi mnie czemu nie działa - dlatego piszę.
Odpowiedz
Zainstaluj matroska spliter inaczej Halli Media Spliter może to rozwiąże problem, a tak na marginesie to jakie konkretne ustawienia renderingu zastosowałeś?
Odpowiedz
(03-31-2013, 18:23)daruncio1 napisał(a):  jakie konkretne ustawienia renderingu zastosowałeś?

Dziwny log z MediaInfo...
Cytat:Format : AVC
Length : 41.6 MiB

Video #0 : AVC
Aspect : 1280 x 720 (1.778) at 29.970 fps
Później spróbuję jeszcze raz, tym razem zapamiętam co wybieram.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości