Twixtor ucina pliki
Niezależnie od ustawień w procentach, plugin Twixtor Pro "ucina" sekwencje.

Dajmy na to, plik wideo ma 2 sekundy. Piłka spadająca na podłogę (uderzająca o podłogę).
Po dodaniu Twixtora (speed 50%), piłka opada do połowy wysokości - spowolnienie działa, ale nie dolatuje do podłogi. Plik wideo nadal 2 sekundy.
Naturalnie jeśli zostawie 100% (100,000) bądź ustawie spowrotem z 50% na 100%, filmik jest w całości ale nie ma spowolnienia.

Próbowałem wielu ustawień, łącznie z przeczytaniem wątków na forum ale nikt nie miał podobnego problemu.
Twixtor działa ale w zależności od podania wartości spowolnienia w procentach - zamienia mi tylko ten sam procent sceny. 25% spowolnienia - widze 25% spowolnionej sceny (?)
Frame ustawiam taki sam jak ilość klatek pliku wejściowego.
Co robię źle?
Odpowiedz
Co robisz źle?
dlaczego nie przedłużysz eventu (klipu)? Przecież wystarczy go rozciągnąć (chwytając za prawą krawędź), i przedłużyć dwa razy - jeśli zwalniasz 50%, i analogicznie - 4x, jeśli zwolnienie ma być 25%.
Odpowiedz
Piwo.
Próbowałem tylko z ctrl ale bez skutku. Samo rozciągnięcie działa!
Odpowiedz
Tak. Samo rozciągnięcie. Mimo, że klip będzie wyglądał, na zapętlony, to wszystko będzie OK.
Z CTRL zrobisz dodatkowe "vegasowe" zwolnienie, więc wyjdzie lipa.
Odpowiedz
Sory za odkopywanie tematu. Przy ręcznym rozciągnięciu pliku w podglądzie obraz się rozdwaja (pomimo uciętego pliku pierwsza polowa leci dalej, druga połowa jest spowolniona). Próbowałem naprawdę długich "rozciągnięć" i nadal mam efekt przeskoku i "uciętej sekundy" ze spowolnienia do normalnego tempa dalszej części filmu.
Rozciągałem nawet z 1 sekundy do około 30-40 sekund. Nadal nie potrafię zgrać tego w jedną kupę.
Odpowiedz