pomóżcie przy efekcie nakładania.
potrzebuję porady w sprawie ruchomego powielenia sceny z ruchem, zawsze mam z tym problem co i gdzie przestawić żeby się swobodnie dawało ruszać drugi kanał w taki sposób:

od 40 do 43 sek

proszę o wskazówki, z góry dzięki.
Odpowiedz
Dublujesz na inny track, nakładasz filtr, zmieniasz kadrowanie (tak, żeby materiał się odróżniał, maskujesz i ustawiasz klatki kluczowe (żeby maska się przesuwała).
Odpowiedz
no właśnie chodzi mi tylko o to co trzeba przestawić przy ustawianiu klatek na pan/crop.
reszte wiem
Odpowiedz
ustawieniu klatek w Pan/Crop?
Tam się klatek nie ustawia. Tam ustawiasz kadr! oraz maskę (w opcji "mask").
Musisz ustawić jedno i drugie. Z tego co widziałem, to chyba lekkie powiększenie (czyli musisz pomniejszyć tę ramkę z DUŻYM "F" na środku). Następnie zrobić maskę (narysować prostokąt, który ma przepuszczać obraz, dodać klatki kluczowe i przesuwać ten prostokąt w taki sposób (animować), aby uzyskać odpowiedni efekt).

Mógłbym Ci zrobić przykład, ale mam Vegasa zajętego (zgrywam materiał z HDV).
Odpowiedz
jakbyś mi zrobił tutka jakiegoś prostego byłbym wdzięczny bo nie do końca rozumiesz z jaką czynnością mam problem ;)
Odpowiedz
Widocznie tak zrozumiałem jak napisałeś? ;)
Jakbyś napisał jaśniej - to by było wiadomo. Tutków nie produkuję. Mogę zrobić przykład, ale nie tutek.
Odpowiedz
no może niedokładnie opisałem mój problem.
ok, będę wdzięczny za przykład.

największy mam problem z tym jak ustawić kanały aby było pokrycie o jakie mi chodzi.

http://i48.tinypic.com/347a23d.jpg

mam, sorry za spam ;)
Odpowiedz