DIY-Klaps filmowy
Witam,chciałem pokazać mój Klaps filmowy.Stworzyłem go ok.2 lata temu.pomalowałem go specjalną farbą,żebym mógł pisać kredą i zostawiłem na balkonie do wyschnięcia,niestety,była jesień i tego dnia padał cały czas deszcz więc troche mi się skrzywił.Potem korektorem(białym) napisałem napisy:
-Film:
-Reżyser:
-Data:
-Scena:
-Ujęcie:
-Kamerzysta

A oto zdjęcie

[Obrazek: file0011g.jpg]

Jednak pomimo tego że się skrzywił to i tak da się nim zaczynać ujęcia (tzn.strzelać
Odpowiedz
Całkiem fajne, ale przez to, że dopiero zaczynam się interesować powiedz mi do czego dokładnie to służy?
Odpowiedz
Raz, że na początku ujęcia masz wszystko napisane - nie musisz przeglądać całości.
Dwa - synchronizacja audio-video - strzał klapsa widać zarówno na obrazie jak i na wszystkich ścieżkach audio z różnych rejestratorów czy kilku kamer, swoją drogą wystarczy klasnąć przed obiektywem, ale na rękach nie opiszesz który tejk czy które ujęcie ;)
Odpowiedz
Skoro pokazałeś swoje dzieło i dałeś w tytule DIY warto by było gdybyś napisał jak go wykonałeś, może niektórzy chcieliby skorzystać. Moim zdaniem przy takiej chałupniczej produkcji a nawet półprofesjonalnej to te klapsery są nie potrzebne. Jest to bardziej fajna tradycyjna zabawka bo jak wspomniał Mateusz wystarczy dać jakikolwiek sygnał z dźwiekiem aby zsynchronizować AV.
Mimo wszystko dźwięk klapsa brzmi pięknie :)
I ten śmiech Goebbelsa "Kino premiere" bezcenny :)

Odpowiedz
Tradycyjny klaps filmowy jest megafajowy, ale jak ktoś ma tablet, np. na Androida serdecznie polecam tę aplikację https://play.google.com/store/apps/detai...al.clapper

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(03-29-2013, 0:56)nozownik0 napisał(a):  Skoro pokazałeś swoje dzieło i dałeś w tytule DIY warto by było gdybyś napisał jak go wykonałeś, może niektórzy chcieliby skorzystać. Moim zdaniem przy takiej chałupniczej produkcji a nawet półprofesjonalnej to te klapsery są nie potrzebne. Jest to bardziej fajna tradycyjna zabawka bo jak wspomniał Mateusz wystarczy dać jakikolwiek sygnał z dźwiekiem aby zsynchronizować AV.
Mimo wszystko dźwięk klapsa brzmi pięknie :)
I ten śmiech Goebbelsa "Kino premiere" bezcenny :)

To więc tak:
1.kupiłem 2 sklejki mniej więcej 40X50,grubość 0,5 cm,trzy śruby,trzy podkładki,trzy nakrętki i 2 zawiasy(taka duża złota blaszka)
2.z drugiej sklejki wycinamy tak:
-pionowo 3,5 cm
-poziomo 41,5 cm
3.ucięty kawałek ucinamy (patrząc z tyłu)po prawej stronie tak,ponieważ jeżeli nie utniemy to nie będzie się mogła ta częsć poruszać:
[Obrazek: file0015a.jpg]
4.wywiercamy trzy otwory,pierwszy tam gdzie ucięliśmy ten kawałek drugiej sklejki,a dwa następne niedaleko prawego(patrząc z tyłu)rogu dużej sklejki,w tych miejscach
[Obrazek: file0018h.jpg]
5.przykręcić z obydwóch stron zawiasy śrubkami,podkładkami i nakrętkami
a jak to ma wyglądać to widzicie na zdjęciach
6.pomalować czarną,matową farbą i pozostawić na noc do wyschnięcia
7.po nocy znaleźć biały korektor z pędzelkiem i napisać np.ujęcie,scena itp lub jak chcecie
8.gotowe,możecie pisać białą lub inną kredą

Jak chcecie to dawajcie do tego tematu wyniki swojej pracy
Odpowiedz
Ja tylko podpowiem - zamiast korektora który będzie się kruszył i jest nietrwały sugeruję literki zamoprzylepne albo normalną białą farbę, no i dwa - w IKEA czy Castoramie lub podobnych sklepach można kupić specjalną farbę "tablicową" - to czarna, matowa farba specjalnie przystosowana do malowania rzeczy które mają robić za tablice do bazgrania kredą.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości