teledysk! pomocy
Witam ma sprawkę do zaawansowanych posiadaczy sony vegas . Chcę z narzeczoną zrobić podobny filmik jak w linku

na podziękowania dla naszych rodziców na ślub. czy jest to możliwe w programie sony vegas . Chcemy coś podobnego w tym stylu. Pomoże ktoś powie mi jakie efekty użyć co i jak.
Odpowiedz
Jest to możliwe.
Odpowiedz
a jesteś w stanie mi pomóc ?
Odpowiedz
Jeśli chcesz to zrobić sam... to:

po pierwsze - musisz mieć coś dobrego do nagrywania: kamera lub lustrzanka + statyw + ewentualnie światło (żeby nie było lipy), chyba, że dobra kamera (jasny obiektyw), i jasne pomieszczenie.

Dwa - wszystko, co będzie kręcone w domu na kanapie - koniecznie ze statywy, bez jego dotykania (najlepiej spisz sobie wszystkie sceny, które chcesz nakręcić, nagrywaj jednym ujęciem wszystko, lub włączaj nagrywanie z pilota (żeby nie dotykać aparatu/kamery)). Ujęcia udane odkreślaj na kartce (żeby się nie pogubić).

Tyle możesz zrobić sam.
Resztę, to polecam Ci, żeby się zajął ktoś, kto po pierwsze bawi się w montaż, a po drugie - nakręci Was razem, jak sobie hasacie na zewnątrz ;), żeby mieć przebitki.

Jeśli nadal się upierasz, żeby samemu to robić, i masz jakieś tam podstawy z programu, to myślę, że zmontowanie wstępnie nie zajmie dużo czasu. Jak będziesz miał powybierane ujęcia, plus zwolnienia/przyspieszenia - dopiero później bawisz się w efekty (pluginy). Zarówno te, które mają postarzać obraz (efekt starej kamery 8mm), czy film clutter (zwane "kolorkami") ;)

Ps. Skąd jesteś?

Ps.2. Kamerę/aparat - koniecznie ustaw w trybie manual. Żeby się ekspozycja nie zmieniała w trakcie kręcenia.
Odpowiedz
Mam lustrzankę , mam statyw , mam wstępny scenariusz co gdzie i jak :) ma być nagrane .
z montażem nie będzie chyba problemu tylko własnie obawiam się tych efektów
podaj mi jak się nazywają te efekty :
zwalnianie
przyśpieszanie
i ten efekt starej kamery
Odpowiedz
zwalnianie i przyspieszanie zrobisz w vegasie za pomocą krzywej velocity
Pamiętaj, żeby dla klipów, w których zmieniasz prędkość, włączyć opcję "disable resample".
Efekt starej kamery: Film Effects -> Circa 1980, (parametry dopasujesz, jak Ci się będzie podobało).

A w ogóle najlepiej by było, jakbyś przeleciał na wstępie "Interactive tutorials" w Vegasie.

Jeśli któraś z tych pogrubionych nazw jest dla Ciebie nieznana, wciśnij [F1] w vegasie i wklep do szukajki. Dostaniesz pełny opis, o co chodzi i do czego służy.
Odpowiedz
nie mogę znaleźć tych efektów wszystkich kurcze... napisz mi krok po kroku co gdzie jest . dzięki z góry
Odpowiedz
Mateusz - że zacytuję Halamę: "Ja wiedziałem, że tak będzie..."

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
a myślisz że dlaczego taka cisza?
"...a kolega nie zabrał śpiworka...", albo lepiej: "choć tu potworze, ja cię uczyć każę"...

trzeba mieć tupet. Dobrze, że chociaż podziękował z góry... (tak, jakby do tej pory nie było za co...). eh...
Odpowiedz
Mateusz, chcesz sobie portfolio poszerzyć tematycznie, że pytasz "skąd jest?" ;)
Też przeszło mi to przez myśl - charytatywnie, bo pałali chęcią na wykonywanie poleceń, a skoro sami chcieli mieć film, to by to robili bez gadania :]

PS
Ciekawe jeszcze jaką "lustrzankę" i z czym.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości