Twixtor co jest nie tak
Witam wszytkich, mam problem z ustawieniem pluginu twixtor, w SV12pro mianowicie jak zwalniam szybkość klipu do wartości 10% i mniej to wszystko się jakoś dziwnie rozmywa .

Poniżej krótki film o co mi chodzi w którym krople wody jak można zauważyć tak jakby pulsują.

Filmy kręcę Gopro2 720p 50 kl/s obojętnie jaki film próbuje zwolnić wychodzi to samo nie mogę uzyskać płynnego ruchu bez rozmycia, kombinowałem już chyba na wszystkie sposoby i dalej to samo wychodzi jestem początkującym użytkownikiem w/w programu więc może w samym programie coś trzeba poustawiać, sam już nie wiem.

ustawienia pluginu

[Obrazek: twixtor.jpg]
Odpowiedz
Wybacz, że spytam. Wiesz, jak w ogóle działa twixor? Jakie są możliwości? Co w ogóle robi?

Po pierwsze, robisz materiał 50p, a jak masz ustawiony projekt? też 50p? czy mniej (PAL - 25fps)?
Po drugie - nawet, jak wstępnie nie robisz zwolnienia, żeby klatka filmu przypadała na klatkę projektu, to zrobić dziesięciokrotne zwolnienie w tak dynamicznym obrazie... powiem tak, jakby się dało, to nikt by ciężkich € nie wydawał na kamery rapidowe.

Twixor na podstawie sąsiednich klatek generuje klatkę/klatki pośrednie. Jeśli zwalniasz do 10%, a przypuszczam, że nie postarałeś się o wstępne dopasowanie klatkaża do projektu, co by dało już na początku 50% zwolnienia w przypadku projektu PAL (bez straty na klatkach).
Program więc musi wygenerować 9klatek na podstawie dwóch, które pokazują, jak się kadr zmienił. Przy dynamicznych ujęciach, gdzie jest dużo szczegółów (krople wody), o szybkości BARDZO DUŻEJ, nie ma bata, żeby program przeliczył idealnie trajektorię każdej kropli i przewidział, jak to wszystko się zachowuje (przypominam - na podstawie dwóch klatek musi wygenerować 9!)
Odpowiedz
I to w dodatku kamera nie jest statyczna a rusza się z obrazem :)
Odpowiedz
Wszytko co wiem o Twixtor, czerpie z netu, nie robię materiałów profesjonalnych tylko dla siebie, na tym forum o tym przeczytałem i chciałem spróbować co z tego wyjdzie najwyraźniej mam za małą wiedzę na ten temat tyle się dowiedziałem z waszych wypowiedzi.
Projekt ustawiłem 50p w SV, jak robię zwolnienia bez tego pluginu wszystko jest dobrze, chciałem tylko zrobić jeszcze wolniej a tu mam taki zonk.
Statywu do kamery nie biorę a wychodzi na to że przy takich ujęciach jest wymagany, tak jak pisałem nie mam dużego doświadczenia z tym programem i z tym pluginem wcześniej pracowałem na Pinacle.

Cytat:a przypuszczam, że nie postarałeś się o wstępne dopasowanie klatkaża do projektu, co by dało już na początku 50% zwolnienia w przypadku projektu PAL (bez straty na klatkach).

To jak mógłbyś mi przedstawić łopatologicznie z przykładem co jak w SV ustawić będę wdzięczny.

pozdrawiam
Odpowiedz
Wątpię czy uzyskasz lepszy efekt, to video to praktycznie nie nadaje się do takiego spowolnienia, zbyt dużo się dzieje na obrazie (poruszające się tło, dotego niejednolite. Krople wody zbyt blisko kamery perspektywa)
Odpowiedz
Próbowałem Twixtora w SV i AAE - w obydwu programach nie dało się osiągnąć zwolnienia bez duchów i zniekształceń.
Przerobiłem wszelkie poradniki z netu - niewiele pomogło.

Moim zdaniem ten plugin nie nadaje się do użytku.
A już na pewno nie w dynamicznych scenach.
Jak masz GoPro to kręć 100 fps - to i tak jest rewelacja do zwolnień za te pieniądze.
Odpowiedz
(03-19-2013, 21:02)tsonga napisał(a):  Moim zdaniem ten plugin nie nadaje się do użytku.
Jeśli ktoś myśli, że uzyska jakość jak z kamery Phantom, to sorry, ale potrzeba najpierw trochę pomyślunku. Jeśli znasz ograniczenia softu i nie będziesz mu kazał robić tego, czego nie jest w stanie zrobić, to jest szansa, że osiągniesz przyzwoite rezultaty.
Odpowiedz
Najczęściej ludzie chcą zwolnić dynamiczne sceny a tutaj się tego nie da
zrobić.
Jakości Phantoma nie oczekuje, ale jak chcesz coś pokazać ludziom to
duchy raczej nie wchodzą w grę.
Odpowiedz
Popróbowałem ten plugin na tyle ile się dało i rzeczywiście przesadziłem z klipami które chciałem przerobić, gdy użyłem do tego klipu z jednolitym tłem np. skok do wody w trampoliny kamera nadal trzymana bez statywu ale w miarę nieruchomo i do góry gdzie tłem było niebo. Spowolnienie skoczka było idealne a przynajmniej zadowalające jak na moje potrzeby, wnioski mam takie że trzeba trochę wcześniej pomyśleć co będzie się chciało zrobić z nakręconą sceną w danym momencie i odpowiednio to nagrać tyle że nie zawsze jest na to czas :)

Dzięki za wypowiedzi może mi nie pomogły bezpośrednio ale pozwoliły spojrzeć troszkę inaczej na problem i go rozwiązać.

pozdrawiam

ps. Ktoś się może orientuje jak zrobić taki efekt lub jakiego pluginu do tego trzeba użyć jak na tej fotce tylko w filmie żeby został taki ślad za obiektem szukałem bezskutecznie nawet nie wiem jak to nazwać??

[Obrazek: 524988_10152670550830352_1739936996_n.jpg]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości