Aqua Film
Witajcie ostatnio nabyłem coś co bardzo lubię a mianowicie akwarium i postanowiłem nakręcić maleńką produkcje :)
Zapraszam do oglądania w HD:)

Video: Video/Audio embedding in signatures is disabled. To enter the URL as link, please use the "amoff" MyCode. [amoff]URL[/amoff]
Odpowiedz
Świetne! Nie mam zastrzeżeń, jak najbardziej mi się podobało :) Fajne widoczki, fajny motyw kiedy uchwyciłeś jak ryba wypluwa pokarm? Co to za utwór w tle? Kojarzy mi się z Damien'em Rice ale zapewne się mylę.
Odpowiedz
Przy następnej takiej produkcji użyj filtru polaryzującego na obiektywie. Jako dodatkowe światło użyj lampy UV takiej jak na dyskotece. Troszkę na początku jakby brakowało stabilizacji obrazu. Ogólnie - ładne.

Bartek.
Odpowiedz
Tak rybcia chyba nabrała w usta za dużo i wypluła ;P czyste szczęście że akurat ją kręciłem.
Nutka to: Hesitate - Steve Moekler

Co do stabilizacji niestety polegam jedynie na kamerce(zwykła mała Sonówka z Full HD).. w przyszłości planuje zakup może glidecam'a :)
Niestety filtrów nie mam żadnych a nawet nie mam na co ich założyć :P
Odpowiedz
Film fajny, nastrojowy, nie za długi, fajne ujęcia. Natomiast mam jedno zastrzeżenie, ale nie wiem czy tak miało być, czy Ci zwyczajnie nie wyszło. Korekcja barwna. Zwykle po to ludzie kupują ryby tropikalne, bo są są kolorowe. Tutaj nawet czerwony mieczyk wypada blado. Totalnie zginęły czerwienie, a szkoda, bo masz tego sporo w akwarium. Oczywiście nadanie jakiejś dominanty barwnej jest jak najbardziej akceptowalne, ot licentia poetica, ale jakoś mam wrażenie, że tu nie było to zamierzone.
Filtr polaryzacyjny - myślę, że niewiele by tu dał, może trochę zielenie by podbił, ale z drugiej strony pochłonąłby trochę światła. Odbić w szybie przy kącie 90 stopni i tak nie zlikwiduje.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Czasami w tle widać odbicia w tylnej szybie, pomijając kolory, polaroid mógłby dać większe wrażenie, że jesteśmy tam w środku a nie poza szybą. Co do koloru rybek to właśnie lampa UV potrafi ładnie co nie co wyeksponować. Zabawa zaczyna się dopiero kiedy mamy dwa polaroidy, jeden na kamerze a drugi choćby na latarce. To taka trochę zabawa jak fotografowanie kryształów dwójłomnych w świetle spolaryzowanym. Ogólnie zawsze warto się pobawić i poeksperymentować.
Odpowiedz
@Efix Sprawa wygląda tak że lubie nagrywać w slow-motion, i tu tkwi problem ponieważ ta sonówka potrafi jedynie 3 sekundy nagrywać w slow i wydłużać je na 11s..
Wszystko fajnie aczkolwiek kolory i jakość spowolnionego filmu dają wiele do życzenia co jest zauważalne na tym filmie.
Z czasem oczywiście postaram się zakupić porządny sprzęt by móc w pełnej okazałości przedstawiać kręcone materiały.
Dodam jeszcze że i tak nagrania przeszły lekkie nasycenia i poprawy kolorów bo oryginalne były hmm jak to dobrze ująłeś blade.

@Bartek_L Niestety nie mam żadnej lampy UV więc zdany jestem jedynie na oświetlenie z zewnątrz i wewnątrz akwarium.
Odpowiedz
A po co mu filtr polaryzacyjny? Ja nie dostrzegłem jakichś odbić od szkła. Ujęcie z 53 slide, czym robiłeś?
Odpowiedz
Np. takie 1:20 odbita kamera i napis HD :), szukaj Bunch jest więcej. Filtr polaryzacyjny służy nie tylko do eliminacji odbić. Poeksperymentuj z dwoma polaroidami to zobaczysz jakie efekty można uzyskać.

P.S. szustak07 na jakim serwerze driftujesz?
Odpowiedz
@bunch dzięki troszke wystającemu blacie zdołałem oprzeć dłoń, a na niej kamerę i po prostu przesuwać w boki :) blat prosty więc i przesunięcia wyszły w miarę równo :)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości