Jaki odpowiedni mikrofon do kamery?
Witam, jak do tej pory korzystałem z odczepianego na klips mikrofonu od gamingowych słuchawek steelseries. Ale planuje nagrać film we dwie osoby i tutaj już pojawia się problem z mikrofonem. Chcę aby jakość głosu dwóch osób na planie była taka sama. Chodzi o to, że jeżeli przyczepię dla siebie ten mikrofon to mój głos będzie rejestrowany z wyższym natężeniem niż głos osoby, która będzie stała obok. Więc zastanawiałem się nad mikrofonem podobnym do tego co mają "Lekko Stronniczy" Taki doczepiany na górze aparatu/kamery. Dysponuję kwotą około 300zł (wiem, że to niewiele). Chciałbym się dowiedzieć jakie jest najlepsze rozwiązanie aby dźwięk dobrze nagrał się na tym filmie. Rozumiem, że wbudowany mikrofon odpada (kamera JVC gz-gx1) Pytam się czy jest w ogóle sens kupować taki mikrofon: http://allegro.pl/profesjonalny-mikrofon...35509.html
Czy jest też jakaś nadzieja, że tego typu mikrofon sprawdzałby się przy przeprowadzaniu wywiadów z ludźmi na ulicy (i w innych miejscach publicznych) bo mam w planach też i takie filmy.
A może da się to rozwiązać w ten sposób, że istnieje możliwość aby podłączyć dwa mikrofony takie przyczepiane na ten klips do ubrania? Takie co są w programie np.: "rozmowy w toku".
Podzielcie się swoją opinie na temat tego co wy macie i jak wam to służy. Czekam na wasze odpowiedzi i z góry dziękuję za zainteresowanie.
Prowadzę kanał na YT https://www.youtube.com/user/rozkminaTVb...ature=mhee zapraszam :)
Odpowiedz
Ja bym tego nie kupował, co tanie to złe.
A szarpnął się na ten: http://allegro.pl/profesjonalny-mikrofon...63006.html
Jakiś taki i tak będę nabywał w przyszłości. Do tego czasu niech potanieje :)

Odpowiedz
(03-16-2013, 1:06)Bunch napisał(a):  Ja bym tego nie kupował, co tanie to złe.

Widzę Bunch że zaczynasz wyznawać słuszne zasady :) :)
Odpowiedz
(03-16-2013, 1:14)walerka napisał(a):  
(03-16-2013, 1:06)Bunch napisał(a):  Ja bym tego nie kupował, co tanie to złe.

Widzę Bunch że zaczynasz wyznawać słuszne zasady :) :)

Miałem Walerka kilka takich jazd w ostatnim okresie.
Jak np. wyszukanie super 32GB karty SD do lustrzanki za 100 złotych!
A potem nagrywała mi klipy o długości maksymalnej 8 sekund bo bufor nie wyrabiał :]
Najlepsze bo opis aukcji KŁAMAŁ w tym zakresie.

Kupiłem 4x droższą (+ większą) i problemy zniknęły jak ręką odjął.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Dobra - bo powyższe wideo jest już względnie stare, a ja obecnie jestem w czarnej kątnicy: właśnie przerzucam się na profesjonalne ślubokręctwo i, podczas gdy na jakość obrazu z mojej HDR-CX730E nie narzekam w ogóle, nagrywać audio z wbudowanego mikrofonu jest mi zwyczajnie głupio. Niestety, to co Sony dla mnie ma, to ani wilkiem, ani owca, za to i młot, i kowadło. Mam dylemat jak nigdy, a oto on:

ECM-CG50 40 - 20000 Hz
ECM-HQP1 150 - 10000 Hz
ECM-HST1 150 - 10000 Hz
ECM-CG1 200 - 17000 Hz
ECM-AW3 300 - 9000 Hz
ECM-HW2 300 - 9000 Hz

Na pierwszy rzut oka wybór wydaje się oczywisty - ECM-CG50 złapałby nawet kontrabas. Jednak jest on mikrofonem najwybitniej kierunkowym z dostępnych, więc obawiam się, że podczas latania z kamerą po parkiecie otrzymam gwałtowne skoki głośności. To przemawia na korzyść mikrofonu szerokokątnego, ale dolny próg przechwytywania u tych najlepszych, ECM-HQP1 i ECM-HST1, znajduje się dużo powyżej tego, co można zakwalifikować jako bas - a jak wiadomo i w kościele dudni, i na weselu buczy. A potem nie ma co z tym zrobić, bo pojedynczy, sztuczny pomruk zagłusza wszystko inne.

Jest jeszcze sporo mikrofonów Sony:
ECM-HGZ1
ECM-XYST1M
ECM-HS1
ECM-HM1
ECM-MSD1
których pasma przenoszenia, notabene atrybutu najważniejszego z ważnych, nikt nie raczył podać w specyfikacji. Może ktoś o nich słyszał?

Czy ktoś może zetknął się z którymkolwiek z wyżej wymienionych modeli? Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc w tej kwestii. Pozdrawiam.
Odpowiedz