Problem Sony Vegas 12 crash dla identycznych plików z jednego nagrania
Witam

Jest to mój pierwszy temat na tym forum. Spotkałem się z dosyć dziwnym problemem, którego do końca nie rozumiem. Mam nadzieję, że ktoś wyjaśni mi dlaczego tak się dzieje.

Korzystam z serwisu Twitch, z którego bezpośrednio mogę ściągać nagrania w formacie flv. Każde nagranie jest podzielone na pliki 30 minutowe.
Z jednego nagrania uzyskałem 14 plików:
1-
2-
3-
4-
5-
6-
...
itd

Nagrania 3,4,6 importują się bez problemu, podczas gdy nagrania 1,2,5 powodują crash sony vegas 12.

Do wyodrębnienia plików użyłem programu FLV extract:
http://www.digital-digest.com/software/d...id=0&did=8

Proszę dokonać próby importu tych plików. Rozdzielczość jest niestandardowa 1600x900. Rozmiar każdego pliku ~300mb, długość ~30min.
Wszystkie pliki są prawie identyczne, dlatego nie rozumiem dlaczego niektóre powodują zawieszenie programu sony vegas..

Wszystkie pliki video działają bez zarzutu we wszystkich możliwych playerach w windowsie.

Korzystam z sony vegas 12 (64 bit), windows 7 (64 bit).
Spec. komutera: GTX 560Ti, i7 2600, 8gb ram

Jeszcze film z problemem:
http://pl.twitch.tv/tefel/b/377695356

Przy przekonwertowaniu (niepotrzebnym przetworzeniu całego filmu) import działa bez zarzutu. Przy 30 plikach ~10gb troche długo to trwa, dlatego chciałem się dowiedzieć dlaczego program Vegas ma problem z importem 50% wyodrębnionych video.

Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA POMOC!!
Odpowiedz
Szkoda myślałem, że uzyskam sensowny powód nie działania sony vegas. Ludzie, którzy pisali, że to najmniej stabilny i najgorzej działający program mieli racje :( To już bardziej dopracowane są programy studentów informatyki, robione w tydzień na zaliczenie przedmiotu. Trzeba się będzie wreszcie przerzucić na inny, lepiej działający program. :( 12 wersja śmiech! Producenci programu jedynie numery kolejnych wersji potrafią dopisywać :(
Odpowiedz
Drugi post i się rzuca. Uwielbiam takich gości. Znawco sony vegas, gdzie wyczaiłeś że program ten ma przyjmować pliki *.flv
Po za tym jesli je konwertujesz to też to mają być pliki spełniające pewne standardy. Że odtwarza w pleyerze to nie znaczy że program do montażu ci to przyjmie. W większości tych darmowych programików do kompresji używane są kodeki które nadają się do odtwarzania w pleyerach komputerowych, ale nie do montażu.
Odpowiedz
Wyodrębnione strumienie AVC z plików 1 i 2 przy próbie ich wczytania zawieszają Vegasa również u mnie, natomiast z plików 3 i 4 można wczytać strumienie, ale i tak jest czarny obraz. Wniosek jest taki, że wszystkie nie spełniają wysróbowanych norm Vegasa :) Sytuacja analogiczna do tej:
http://sonyvegas.info/Temat-program-zawi...aniu-pliku

(03-15-2013, 22:10)walerka napisał(a):  Znawco sony vegas, gdzie wyczaiłeś że program ten ma przyjmować pliki *.flv

Najpierw wyodrębniał strumienie AVC i AAC z plików.
Odpowiedz
(03-15-2013, 22:25)Pinto napisał(a):  Najpierw wyodrębniał strumienie AVC i AAC z plików.
Mea culpa :). Ale szlak mnie trafia jak czytam takie posty jak dwa pierwsze. Ludzie bez żadnego pojęcia walą do vegasa pliki jakie im wpadną w ręce i krzyczą później że program do dupy ( nie żebym bronił softu bo coraz bardziej jestem zwiedziony nowszymi wersjami ) mimo że i tak kradziony. A najlepszym argumentem jest to że " Bo w playerze odtwarza, a w vegasie nie to znaczy że program kicha". A jeden z drugim zero pojęcia o pewnych standardach i wymaganiach. Można by pójść w inną stronę mi vegas odtwarza pliki które w windowsowych playerach nie chodzą, ale spełniają wymogi standardów montażowych itp. Najpierw trochę info łyknąć by poźniej nie mieć problemów i nie być zawiedzionym że coś nie działa, albo zero pojęcia i Nero Video ten przyjmie prawie każdy niestandardowy chłam wyposzczony z darmowego softu :)
Odpowiedz
Wszystkie pochodzą z jednego nagrania. Zgroza, żeby vegas nie radził sobie z 1600x900 H.264 w formacie mp4. Poza tym dlaczego połowę plików wczytuje dobrze i nie ma z nimi najmniejszych problemów? Tak jak to jest pokazane na filmie, który byłem skłonny nakręcić http://pl.twitch.tv/tefel/b/377695356

Pisałem wyraźnie, nie interesuje mnie konwersja z dwóch prostych powodów - długi czas oczekiwania, utrata jakości.

Dzięki pinto za przetestowanie. Czyli nic nie można zrobić z tym fantem? Trzeba konwertować pliki lub zmienić program na Nero Video?

Zainstalowałem Nero Video i bez problemu mogę edytować pliki video, z którymi sony vegas sobie nie radził. Myślę, że temat można zamknąć, bo uzyskałem rozwiązanie swojego problemu. Wystarczyło zmienić edytor Sony Vegas na inny. Dzięki
Odpowiedz
(03-15-2013, 23:30)Tefel napisał(a):  Dzięki pinto za przetestowanie. Czyli nic nie można zrobić z tym fantem? Trzeba konwertować pliki lub zmienić program na Nero Video?

Jak to nie można, właśnie że można i to bez ceregieli i w dosłownie w trzy minuty ze wszystkich plików z linków, tylko trzeba trochę się wysilić i użyć do zmuksowania flv do mp4 odpowiedniego softu który to zrobi dobrze i naprawi wszystkie błędy z flv-ów, a nie czegoś co się nie nadaje. Zresztą jak widać na załączonym obrazku

Odpowiedz
Całkiem nieźle. Rozumiem, że użyłeś innego programu do utworzenia plików mp4 i nie wymagało to konwertowania ich. Jakbyś jeszcze zdradził z czego skorzystałeś po drodze. To co widzę na filmie to tylko dostosowanie projektu do video + import.
Odpowiedz
(03-16-2013, 1:19)Tefel napisał(a):  Całkiem nieźle. Rozumiem, że użyłeś innego programu do utworzenia plików mp4 i nie wymagało to konwertowania ich. Jakbyś jeszcze zdradził z czego skorzystałeś po drodze. To co widzę na filmie to tylko dostosowanie projektu do video + import.

Jak najbardziej użyłem innego programu i nie wymagało to ich konwertowania. Przy pomocy tego co ty podałes to wywalało mi vegasa już na pierwszym pliku z linku. Program to nie żadna tajemnica TMPGEnc MPEG Smart Renderer 4
Odpowiedz
Trzeba będzie pomyśleć o nabyciu TMPGEnc MPEG Smart Renderer 4, bo radzi sobie bez problemu w sytuacjach, gdy inny soft zawodzi. Zanim walerka napisał o swoim sposobie, użyłem My MP4Box i Vegas się wywalił, a z TMPEG-a łyka mp4 bez problemu.
Odpowiedz