Quick Synch a Vegas
Zastanawia mnie jedna rzecz. Mianowicie skorzystanie z technologia Interla Quick Sync. Mimo, że Vegas wyświetla ją do wybrania, to nie mogę wyrenderować filmu w tej metodzie. Zaczynam się zastanawiać czy aby wszystko gra.

Po wybraniu renderowania w ten sposób (bo robiłem sobie testy wydajnościowe) dostaję taki komunikat:

[Obrazek: J0KaBOL.png]

Czy procesor Intel 7 3930k nie obsługuje Quick Sync? Myślałem, że każdy Intelowski obsługuje z serii I-7.

PS

[Obrazek: fSREb6y.png]

Skąd Vegas bierze sobie 16 wątków? Skoro mój procesor ma 12 logicznych?
Co też ciekawe, domyślna wartość podglądu RAM to 200. I chodzi wspaniale jak na 5 pierwszych minut testów materiałów w Full HD wraz z efektami na obrazie. Dla porównania, na starym sprzęcie nawet jak wpisywałem tam ręcznie wartość 2-3 giga Ramu, nie dostawałem mimo to płynności podglądu.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Procesor nie obsługuje QuickSynca.
Odpowiedz
Procesor nie obsługuje Quick Synch ponieważ nie ma zintegrowanej karty graficznej a to właśnie ona odpowiada za tę technologię.
Vegas domyślnie ma ustawione 16 wątków i to jest chyba maksymalna ilość.
Sporo tańszy Core i7-3770K obsługuje Quick Synch.
Odpowiedz
No a co, 3770K ma zintegrowaną kartę graficzną? Bo to wynikałoby z Twojego postu.
Ciekawe co w tej sytuacji wypada lepiej, 3770K z QuickSynch czy sam 3930K.
Odpowiedz
3770K ma zintegrowaną grafikę intel HD 4000.Niestety nie wiem jak z wydajnością bo nie posiadam tego procesora.
Odpowiedz
Chętnie zrobiłbym test z kimś kto ma taki procek i skorzysta z QuickSynch.
Odpowiedz
Może nie dziś, bo ledwo system postawiłem, i konfiguruję programy. Jeszcze długa droga przede mną.
Odpowiedz
Bunch, a jeszcze taki drobiazg, pamiętasz, że Quick Sync daje kopa tylko przy niektórych formatach, że to technologia przeznaczona w zasadzie dl a.h264 i mpeg2?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Zgodnie z Twoimi przypuszczeniami, nie pamiętałem. Ale potrzeba matką wynalazku. Jeśli faktycznie byłby aż taki kop, aż taka wielka różnica to można by rozważyć opcję renderowania do czegoś innego.

Teraz, podobnie jak i Mateusz, konfiguruje kompa. Przenosił się będę chyba z dwa tygodnie.
Odpowiedz
Ja już skonfigurowałem. Śmiga pięknie :)

jak na razie nie łapię, o co chodzi z VIRTU. Jak podpiąłem dwa monitory do zintegrowanej grafiki, to grafika ma niższą ocenę wydajności, niż jak wepnę bezpośrednio do karty GFX.
W ogóle, od kiedy włączyłem grafikę zintegrowaną w biosie, to mam wrażenie, że ocena wydajności spadła.

Co do samego vegasa i quickSync, to raz testowałem, i napisał, że nie obsługuje... bla bla bla. Ale jak ściągnąłem przykładowy program do konwersji video, który używa QC, to poleciało jak z bata.
Czyżby jeszcze "nie ten build VP12"?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości