Dziwny spadek wydajności vegasa
Witam. Być może problem jest banalny, ale niestety ja sobie nie potrafię z nim poradzić.

Otóż dotychczas pracowałem w Vegasie montując filmiki ściągane z youtuba (format mp4). Vegas odtwarzał je świetnie i nic się nie ścinało, wszystko szło pięknie.
Jednak ostatnio chciałem spróbować czegoś nowego i tu zaczął się problem. Ponieważ pożądanego materiału nie znalazłem na youtubie, postanowiłem go ściągnąć z chomika. Plik ma około 1,5 Gb i jest w formacie mkv. Ponieważ vegas mi go nie odtworzył, przerobiłem go w programie Fromat Factory na Avi. Wtedy vegas mi go odtworzył, ale ...

Vegas zaczął podczas pracy z filmikiem zachowywać się co najmniej dziwnie. Ścina się przy displayu, zamiast pożądanych 29 klatek na sekundę mam około 7-8, a przy nawet prostym efekcie jak crossfade potrafi film całkowicie zwiesić. Pomyślałem, że może to wina formatu w jakim pracuję, skonwertowałem go jeszcze raz więc na mp4, ale problem jest ten sam. Wiem że mogę użyć skrótu SHIFT + B, ale nie mam ochoty go ciągle używać, bo nawet po zaznaczeniu około 20 sekund projektu, vegas renderuje mi go przez około 40. Nie wiem w czym leży problem, zwłaszcza, że sprzęt mam w miarę dobry, a jak zaznaczam, nigdy wcześniej taki problem się nie zdarzał.

Oto konfiguracja komputera :

IntelCore i7-3610QM CPU @ 2.30 GHz
12 Gb RAM
Geforce Gt650m 2 Gb
Odpowiedz
Odświeżam, a przy okazji mam do was pytanie. Próbowałem dociec czym różnią się pliki video, które przerabiam (te z youtuba) od tych ściągniętych z chomika i przerobionych na mp4. Oprócz rozmiaru, różnią się jeszcze tzw. Szybkością danych, te z youtuba mają około 2000 kb/s, a te z chomika około 6-7 tys. Nie mam pojęcia czy to coś rzutuje, dlatego chcę Was o to spytać. Z góry dziękuję :)
Odpowiedz