Laptop a montaż
Jak w temacie. Ma to jakikolwiek sens?

W najbliższym czasie będę kupował laptop. Coś do 3 tysięcy. 6-8 GB RAM, procek z i5, nie wiem czy właśnie pakować się w jakąś "lepszą" grafikę.

Obecnie pracuję na stacjonarnym (2GB RAM, AMD athlon II X2 240, Nvidia GeForce 9500 GT), więc z materiałem AVCHD nie jest łatwo. Laptop z pewnością będzie mocniejszy. Ale to ma prawo bytu? Chociażby rendering?
Inwestycji w peceta narazie nie przewiduję.
Odpowiedz
Laptop jest dobry ale do pracy na planie, kiedy trzeba zrobić próbny montaż. Trzeba być świadomym, że w mobilnych edycjach często przycina się parametry i np. testy dysku twardego na laptopie wypadają gorzej niż na stacjonarnym (sprawdzone na dysku wyjętym z laptopa). Sugerowałbym jednak szukać laptopa według poniższej kolejności kryteriów:
procesor, grafika, RAM, dysk. Dwa ostatnie w miarę łatwo można wymienić za jakiś czas, procesor i grafikę ciężej (często ta ostatnia jest zintegrowana), więc lepiej znaleźć coś co wspiera CUDA i ma procesor i7 na pokładzie kosztem mniejszej ilości RAM czy mniejszego dysku.
Odpowiedz
Nie chcę się pchać w i7, bo mi odradzono. Jeśli nie miałbym montować filmów, to i5 mi wystarczy. I chyba zrezygnuje z tej kwestii w ogóle. Na oku mam coś w tym stylu:
http://www.komputronik.pl/product/173664..._8_GB.html
Pewnie kupię laptop, nie patrząc na możliwość montażu, jak już będę miał to z ciekawości sprawdzę jak to będzie wszystko chodziło.
Odpowiedz
Sprzęt podany w linku nadaje się do montażu jak najbardziej .
Odpowiedz
Ależ oczywiście, że do typowego użytkowania typu gry i praca z internetem to i5 jest aż nadto, jednakże do sensownego przetwarzania danych wideo prędkość obliczeń i przesyłania między CPU, RAM i HDD ma priorytetowe znaczenie.

Na wspomnianym laptopie na pewno będzie wszystko szybciej chodziło, jednakże możesz czuć niedosyt jak zaczniesz wchodzić w efekty na materiałach fullHD
Odpowiedz
Panowie. Sam ostatnio miałem dylemat, czy iść w stacjonarny, czy przenośny sprzęt (z uwagi na mój charakter pracy...). Mniej więcej porównywalne parametry do i7-3770k, ma • 2.2GHz Intel Core i7-3632QM Quad-Core. Koszt laptopa z tym procesorem... no właśnie wychodzi około 2x więcej, niż zbudowanie komputera stacjonarnego opartego o i7-3770k. W Stanach - wiadomo, taniej, więc można by kupić sensowny laptop mieszczący się w 5000zł. Ale u nas? Ja podziękowałem póki co.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości