FIlmik 120 FPS + twixtor +render
Witam,

Panowie dopiero zaczynam przygodę z tym programem i już napotkałem pierwsze problemy .... :(

Mam Gopro3 black i nagrałem swoją kobietę jak skacze na trampolinie :

1280x720
120 FPS

Elegancko wgrywam filmik do SVP 11.0
Wciskam "project video properties" następnie "Match media settings" znajduje swój filmik i klikam, program zmienia mi elegancko na 119.880 ( nie wiem czy dobrze to robię, jeżeli nie to proszę poprawcie mnie)
i zaczynają się problemy :
1. W podglądzie film się strasznie zacina, nakładają się dziwne sceny, zakłócenia itp. na każdym "preview quality" no normalnie nie da się pracować :)
2. Nie mam pojęcia jak zrenderować taki film skoro biorę "match project settings" to nie wyswietla się nic... czy jeżeli film 120fps zrenderuje na 60 to nie strace na fajnym zwolnieniu w twixtorze?
3. przypuszczalnie wycinam urywek filmu, który chce zwolnic są to np. 4 klatki w zwolnieniu 5%, jak wiadomo film wtedy się wydłuża a ja po zwolnieniu chciałbym, żeby go kontynuować w normalnym tempie od poprawnego momentu ... robię to ręcznie tj. klatka po klatce patrze na czym się skończył film zwolniony i na czym się zaczyna film w normalnym tempie aby jakoś to grało. Jest to niesamowicie pracochłonne, czy macie na to jakiś sposób ?

Jakbym mógł prosić o wytłumaczenie ale błagam łopatologicznie bo naprawdę dopiero zaczynam przygodę z filmami :)

z góry bardzo dziękuję
Odpowiedz
XoXo... dzisiaj Ci za bardzo nie napiszę, bo już późno. Ale poszukaj na forum. Było trochę tematów o zwalnianiu materiału.

Tak po krótce:
- choćbyś miał nie wiadomo jaki materiał (ile fps), to film wyjściowy ustaw sobie np. 30 (żeby było podzielnie, i żeby nie było za dużo - standard w Polsce to PAL, czyli 25klatek na sekundę);
- przy projekcie ustawionym na 30klatek, możesz zrobić spokojnie czterokrotne zwolnienie (25%), bez żadnych twixorów czy innych programów. Zapas klatek na to pozwala;
- zapoznaj się z funkcją "disable resample" - będzie Ci potrzebna ;)
- do dobrego kontrolowania zwalniania, użyj krzywej velocity, albo tnij w miejscu, gdzie tempo się ma zmienić [s - split], a następnie zmieniaj prędkość, rozciągając klip z wciśniętym "ctrl".
Odpowiedz
ok dziękuję Ci bardzo, będę powoli działał i się uczył :) Co prawda chciałbym zrobić spowolnienie do 1-5% ale będę kombinował :)
Odpowiedz