Teledysk weselny
Od pewnego czasu próbuje zrobić teledysk weselny (najważniejsze chwile + dużo tańca). Coś kombinuje, ale niestety nie wygląda to nadal zbyt fajnie. Ogólnie mówiąc chciałbym się Was zapytać jak się za to zabrać? Od czego zacząć taki teledysk?
Odpowiedz
Trzeba mieć pomysł, dobry utwór do podkładu (najlepiej taki, który nie znudzi się po 5 oglądnięciach, bo będziesz się wkurzał sam na siebie ;)
Później wybór dobrych/ciekawych ujęć.

Ale głównie pomysł...

Jeśli jednak materiał jest słaby lub średnio słaby, to może być ciężko.
Odpowiedz
Ja montuję do muzyki. Czyli najpierw dobieram odpowiedni utwór i w jego rytm montuję. Ale są różne szkoły. Mam kolegę, który dostaje np. od producenta zmontowany film i jego zadaniem jest skomponowanie do tego co ma muzyki.
Odpowiedz
Pytanie jaki masz materiał? Czy są to typowe domowe nagrania słabej jakości z nadużyciem zoomu i trzęsącą się ręką? W zależności od materiału dobierasz muzykę - jeśli np. masz dynamiczne ujęcia muzyka może być bardziej żywa, jeśli głównie ujęcia kręcone z jednego miejsca, statywu - lepiej coś bardziej statycznego.
Najważniejszy w teledysku jest dobór muzyki - przeglądnij materiały i zastanów się, jaki chwiałbyś uzyskać efekt.
Odpowiedz
Materiał mam profesjonalnie nakręcony, który został nakręcony przez kamerzystę a potem zmontowany w długi film (4 godziny). Mój materiał pochodzi prosto z kamery, czyli jest nakręcony w kawałkach z których się dopiero później montuje. Nawet już mam pocięte te kawałki na mniejsze w Sony Vegas z których chciałbym skorzystać.
Jak to na weselu, raz jest bardzo dynamicznie, raz trochę wolniej. Zależy mi aby zrobić głównie z tych dynamicznych momentów.
Właśnie mam problem z doborem podkładu muzycznego. No i nie mam pomysłu jak ma wyglądać taki teledysk, jakie przejścia stosować.
Odpowiedz
Jak dynamicznie - to na ostro, cięcia bez przejść.
Jak klimatycznie/spokojnie - to crossfade'y.
ŻADNYCH KOŁOWROTKÓW, FIKOŁKÓW itd. !!! To jedzie na kilometr amatorszczyzną. Tak samo, jak używanie wszystkich możliwych w programie przejść, efektów itd. Byle pokazać, co program potrafi :) he he
Odpowiedz
Może to cie zainspiruje:)
Odpowiedz
Ha, dopatrzyłęm się na powyższym video że w trakcie przebitki na bak, kierowca siedział w kasku :)

No ale "takie wesele" to ja rozumiem :)
Odpowiedz
Taki teledysk bardzo fajny jest, tylko że pewnie pewne sceny były kręcone z zamiarem zrobienia takiego teledysku... To jest problem bo mój materiał jest zrobiony pod konkretną osobę która obrabiała to wesele. Będę musiał coś pokombinować.
W jaki sposób zrobić obraz w takim kolorze jak na tym przykładowym teledysku?
Odpowiedz
korekcja koloru, poziomy (levels, color curves)... lub jakiś plugin cudotwórca typu NewBlue http://newbluefx.com/ lub Magic Bullet Looks. http://www.redgiantsoftware.com/products...let-looks/
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości