13 GB a nie 43 GB.
Mam dysk 111 GB. Tuż po zainstalowaniu na świeżo systemu wyświetla mi: "67 GB wolnych z 111 GB". Ale kiedy wchodzę na ten dysk, zaznaczam CTRL+A wszystkie pliki to dostaję informacje iż zajmują one tylko 14 GB. I w to bym uwierzył. Co jest grane? No to mam 14 GB zajęte czy 44 GB?
To jest nielogiczne! O co tutaj chodzi? Patrzę w "moim komputerze" na pasek dysku i jest napisane jak bym 67GB wolnych ze 111. Ale jak wejdę na ten dysk i zaznaczę wszystko (więc nawet i ukryte się zaznaczają) to ich waga wynosi mi tylko 14GB a nie 44. Więc co jest grane?

[Obrazek: 7ZxIdAd.png]
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
A mógłbyś pokazać jeszcze katalogi ukryte :) Bo jak na dysk C:, to trochę jeszcze brakuje ;)
Masz włączone przywracanie systemu? Ile miejsca wygospodarowane na przywracanie?
Ps. Jak komputer?
Odpowiedz
To znaczy, wyłączyłem przywracanie, ale było ustawione rezerwowanie tylko 5GB maksimum. Więc i tak wartość była stosunkowo niewielka. Wcisnąłem CTRL + A więc powinien się wyświetlić komunikat (jak to było dawniej), że "coś tam jest jeszcze ukryte". Ale się nie wyświetlił. Ale teraz może ten komunikat się nie pojawiał. Jedynym ukrytym plikiem z tych co widać na obrazku był folder "Program data", który waży 100MB. Więc dalej nie wiem co jest grane.

Jak komputer? Nie wiem, dopiero w tym momencie pierwszy raz do niego przysiadłem i nic nie kumam z Windowsa 8. Ale jak widać bez jaj obejść się nie mogło.
Odpowiedz
Dobrym narzędziem do tego typu analizy "co jest na dysku i ile zajmuje" jest programik:
http://www.dobreprogramy.pl/SpaceSniffer...37537.html

Nie wymaga instalacji.
Odpowiedz
Dostałem takie informacje z tego programu: http://img692.imageshack.us/img692/8413/...c4e771.png
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
hibernacja - 25GB :)
Możesz wyłączyć hibernację. Bo przy tym dysku, windows pewnie włącza się 3sekundy :) (lub mniej)
Odpowiedz
No ale zaraz, to za tak szybką hibernację-wznowienie Windows zakłada sobie 25GB przestrzeni? Tak to jest w tym Windowsie 8?

Nie przypuszczałem, że potrzeba zabrać jakieś gigabajty na hibernację.
Odpowiedz
Hibernacja zajmuje tyle, co RAMM + zdeklarowana pamięć na dysku.
Odpowiedz
No to 25 GB jest to MNIEJ niż moja pamieć ram. W takim wypadku się nie zgadza z tym co mówisz.
Odpowiedz
Plik wymiany też masz raczej za duży (pagefile.sys).
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości