skalowanie grafiki w SV
"Odkryłem" że grafika Png pomniejszona za pomocą funkcji Pan/Crop wygląda dużo gorzej niż po pomniejszeniu za pomocą TrackMotion.
Dlaczego tak się dzieje?

Logo ma rozdzielczość ok. 200 x 100 a wrzucone do Vegasa wyświetla się powiększone do rozmiarów ekranu .

Czy można coś ustawić w preferencjach tak żeby logo miało naturalna wielkość po wrzuceniu na timeline ?
Odpowiedz
Ja tam w takich wypadkach stosuje najbardziej banalne wyjście - robię sobie bitmapę "na wymiar" po prostu (przezroczyste tło i grafika już właściwie wyskalowane w rogu.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
A czemu jest taka różnica w jakości między Pan/crop a TrackMotion ?

Pamiętam że jakieś pół roku nie mogłem dojść czemu logo po wrzuceniu do Vegasa i wyskalowaniu jest w fatalnej jakości (nie do przyjęcia).

Teraz już wiem o co chodzi po prostu Pan/Crop jest do d...
Odpowiedz
Pan/Crop bazuje na grafice która ma parametry oryginału, a track motion - na kadrze o parametrach projektu.
Odpowiedz
Nie bardzo rozumiem.
Możesz wyjaśnić inaczej ?
Odpowiedz
W sumie się dziwię, dlaczego mówisz ze pan/crop jest do dupy.To właśnie track motion zawsze był gówniany. Możesz zrobić eksperyment - weź jakiś duży obrazek, np. 4K, ustaw projekt na PAL i zacznij go przybliżać pan/cropem i trackiem. Zobaczysz, ze w pewnym momencie track bedzie coraz bardziej mydlany. Powód? Vegas dopasowuje rozdzielczość obrazka do rozdzielczości projektu.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Tylko, że kolega tsonga pomniejsza, a nie powiększa.
Jeśli obrazek 200x100 zostaje przeskalowany najpierw przez Pan/Crop do 1920x1080 (oczywiście piszę bez uwzględniania czarnych marginesów - co by nie liczyć niepotrzebnie, bo to nie jest istotą rzeczy).
Następnie grafika ta jest skalowana w dół - przez pomniejszanie w Track Motion.

Stąd gówniana jakość. Komputer dwa razy skaluje. Po co?

Albo od razu w Pan/Crop do takiej wielkości, jak powinno być, albo zgodnie z radą efixa - przygotowanie grafiki pod wymiar (żeby nie trzeba było skalować).
Odpowiedz
Czyli jeśli dostaje gotowe logo 200x100 to wrzucić je do programu graficznego wyskalować do odpowiedniej wielkości i zapisać w rozmiarze takim jak mam projekt w SV ?

"Albo od razu w Pan/Crop do takiej wielkości, jak powinno być,"

Tzn. nie ruszając skalowania ?
Odpowiedz
Jeśli rozmiar 200x100 jest Ok. to tak.

Ale wrzucając grafikę na timeline, vegas automatycznie ją skaluje w taki sposób, aby wypełniała kard.
Musisz w Pan/Crop'ie ustawić w taki sposób, żeby rozmiar się zgadzał (z menu po lewej stronie wpiszesz rozmiar, oraz zaznaczysz, żeby obraz nie był skalowany).

Wszystko zrób w Pan/Crop.
Odpowiedz
Którą dokładnie opcje zaznaczyć żeby nie było skalowania ?
Odpowiedz