Nowy komputer
Hej,
jestem przed kupnem nowego komputera. Doradźcie proszę jakie powinien mieć parametry, żeby vegas chodził bez problemu, nie zacinał, nie męczył się, itp. Na moim starym kochanym gruchocie muszę czekać godzinami :) żeby zobaczyć jakąkolwiek zmianę, szczególnie po nałożeniu kilku efektów, a obejrzenie filmiku na podglądzie jest raczej mało możliwe :(
No i czy pod Windows 8 będzie chodził Vegas 10?
Pozdrawiam
Kasia
Odpowiedz
Powiem krótko do montażu najmocniejszy jak tylko się da i raczej nie laptop choć te nie najgorzej się sprawują ale odprowadzanie ciepła jest ograniczone. Vegas10 powinien działać na Windows 8.
Odpowiedz
Ostatnio było kilka tematów o nowym komputerze. Choćby założony przez Buncha, więc wystarczy poszukać.
Stacjonarny - i7-3770k
Odpowiedz
I jedna rzecz - to powszechny błąd w rozumowaniu - "jak kupię mocniejszą maszynę to nawet jak nałożę parę efektów, to będzie dobrze chodzić". Sorry, nie będzie. Oczywiście będzie szybciej, lepiej itd. ale zawsze ten proces wygląda tak samo - dekompresja zawartości, operacja na danych - jedna, druga, trzecia, dziesiąta, wyplucie tego na ekran. Vegas nie ma w tej chwili mechanizmów, które gdziekolwiek buforują te dane tak, by ich za każdym razem nie liczyć. Pomijam oczywiście RAM Preview czy prerender fragmentu.
Słowem - obojętnie jak silny będziesz miała komputer, to w pewnym momencie i tak się przytka.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Dzięki,
poczytałam temat Buncha :)
Odpowiedz
Ja tylko tak wtrącę odnośnie nowego komputera i gier:
Włączyłem na Windows 7 jeszcze do testów Batman Arkham Asylum na ULTRA ustawieniach, każdych, nawet 32x Antaliasing! I 1920x1080, te wszystkei Directx11, teselacje, PhysX itp i powiem Wam, że czasami przycinało jak dużo na ekranie się działo. Nie było wcale płynne. Ale może dlatego, że nie zainstalowałem najnowszych sterowników jakie można w sieci znaleźć do płyty głównej itp i nie odpaliłem na najnowszym Windows 8. Także to taki średni test. Spotkałem się z opinią, że 3770k i7 jest zdecydowanie lepszy do gier. Ale to to i tak nieważne. Ważne aby do video był super.

Jeszcze niestety nie sprawdziłem go pod tym kątem.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości