Moja opinia
Hurra, będąc centralnie op****nym i wygonionym do forumowego przedszkola powiem, co o tym wszystkim myślę. Program jest megaprzekombinowany. By go używać, to chyba trzeba skończyć filmówkę w Łodzi (Wydział Operatorski i Realizacji Telewizyjnej), mieć zaliczonych 1825000 (słownie: milion osiemset dwadzieścia pięć tysięcy) godzin kursów, szkoleń, obejrzeć 2560000 (słownie: dwa miliony pięćset sześćdziesiąt tysięcy) godzin tutoriali (znaczy się: poradników) na YT (z czego sporo z nich jest nieczytelna, za szybka, niewyraźna itp.), przekopać się przez angielskojęzyczny interfejs, polecenia i preferencje itp. itd. i jeszcze operować technicznym żargonem, by się całkiem zwyczajnie odechciało ten program używać. Jeszcze brak do tego jakiejś sensownej, intuicyjnej instrukcji po polsku. A g***niany problem był i jest następujący...

Dzień dobry. Właśnie dopiero co przyszedłem na to forum z problemem, jak w temacie. Wiem, wiem, zaraz pewnie zostanę zasypany linkami odsyłającymi do poprzednich wątków, jednak nie o to mi chodzi. Inne tematy to różniące się tematy, więc podejście nie jest jednakowe. W czym rzecz?

Otóż, idiotkamerą zrobiłem trzy filmiki .mov, które przekonwertowałem na avi i połączyłem. Konwersję zrobiłem programem Acala Video Studio a połączenie bodajże tym samym (choć teraz nie pamiętam). Następnie VirtualDubem z plug-inem Deshaker na połączonym filmie zredukowałem wstrząsy. Oto charakterystyka filmu po redukcji.
[Obrazek: 20130222150040.jpg]

Ponieważ miałem zamiar wyciąć pewne kawałki ze ścieżki dźwiękowej, to zrobiłem to programem Nero WaveEditor. Charakterystyka filmu po cięciach.

[Obrazek: 20130222150254.jpg]

Niestety, ale po tej operacji doszło do zniekształcenia obrazu. Mam pytania.

1. Czy jest jakiś program, a jeśli tak, to jaki, dzięki któremu będę mógł zrobić drobną wycinkę ścieżki dźwiękowej? Przede wszystkim interesuje mnie freeware.
2. Jak to zrobić, by nie bawić się w wpierw wyeksportowanie ścieżki, dalej cięcia i ponowne zaimportowanie?
3. Czy jest możliwe, by zrobić wycinkę w ścieżce bez naruszania obrazu?

Proszę o odpowiedzi zrozumiałym językiem, jak dla lamera. Jak będę miał dalsze pytania, to nie omieszkam tego zrobić.

No i trafiłem na to "cacko", pt. Vegas Movie Studio.

Wsadziłem filmik, na ścieżce audio wyciszyłem, co chciałem, i efekt chciałem zapisać. OK. to zrobiłem, to mi się zapisała sama zmieniona ścieżka dźwiękowa bez obrazu. To powtórzyłem to w trybie "Make Movie" i zaczęły się jakieś dziwne krzaki. Czy ktoś może być na tyle łaskawy, by mi powiedzieć jak chłop krowie na rowie, co zrobić, by lekko zmieniony (z wyciszonymi fragmentami ścieżki dźwiękowej) film, o tak całkiem zwyczajnie zapisać go bez jakichś tam cudów na kiju? I jeszcze by było to zrozumiałym językiem?

Z góry, pozdro.
Odpowiedz
po jaką cholerę konvertowałeś na avi jak vegas bardzo dobrze sobie radzi z plikami mov było kawałki filmu wrzucić do wegasa i tam audio w których momentach nie chciałeś po prostu wyciszyć lub usunąć a co do Twojej wypowiedzi na temat tutoriali to niestety tak jest że jak chcesz coś osiągnąć to trzeba wiele pracy włożyć myślisz że fachowcy z hollywood tak sobie wzieli program sony vegas after efects cinama 4d itd i od razu pojeli program w mig? nie kolego wiele godzin po nocach dniach się uczyli i jestem pewien że nie raz chcieli kompa wywalić przez okno jak coś nie wychodziło
Odpowiedz
(03-09-2013, 22:42)marcinb9987 napisał(a):  po jaką cholerę konvertowałeś na avi jak vegas bardzo dobrze sobie radzi z plikami mov...

Z jednej prostej przyczyny. Któryś z programików darł mi się, że nie obsługuje formatów .mov i jak chcę coś zrobić, to mam wpierw to przekonwertować na coś innego. Na szczęście oryginały mam zachowane, więc może w Vegasie coś tam porzeźbię.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości