GOPRO Hero 3 -Ustawienia Sony Vegas 12
Cześć!

Mam materiał z gopro hero 3 be .
Jedno Nagranie jest w jakości 1080 60 FPS , a drugi 1480 48 FPS.

Chcę to wy-renderować przy jak najmniejszych strachach .

Jak powinienem ustawić Sony?

Z Góry dziękuje za wszystkie rady.
Odpowiedz
Ja bym pewnie renderował 1080p 24fps. (dla wszystkich klipów "disable resample").
Ale to też zależy, bo jak szybkie, sportowe ujęcia, to w 24klatkach może wyjść słabo...

Masz jakieś próbki? sample?
Odpowiedz
No właśnie są to szybkie , zimowe ujęcia .
Przesyłam screena z sony vegasa , zaznaczyłem na zdj co pokazało po dostosowaniu się do plik .(Mam nadzieje , że wiecie o co mi chodzi ).

http://img707.imageshack.us/img707/6577/prbkai.png
Odpowiedz
No niby ok. Ale to żaden standard...
Gdzie chcesz ten filmik odtwarzać? Bo jeśli na youtube, to tam są ściśle określone formaty i parametry, które są przyjmowane bez specjalnego przetwarzania przez serwis. Jeśli natomiast do domowego użytku, to też zależy, bo BluRay też ma określone standardy... A jeśli tak, żeby mieć na dysku i sobie oglądać, to szczerze - nie ma znaczenia, o ile Twój komputer będzie w stanie to tak wyświetlić, żebyś Ty był zadowolony.

Więc podsumowując:
- albo przechodzisz na jakiś standard...
- albo zostajesz w takich parametrach, jak oryginał.

Tylko, jeśli masz zamiar mieszać dwa klipy o zupełnie różnych parametrach, to może wyjść lipa.
Odpowiedz
Zamierzam wrzucić ten klip na youtuba , na dysku może mi brakować miejsca na nagrywanie przez cały sezon . W takim razie co powinienem zrobić?
Odpowiedz
Rób jak chcesz. Ja już napisałem, jak bym sam zrobił...
youtube ma swoje standardy, których nie przerabia. Do wyboru są rozdzielczości HD: 1080p, 720p. Ilość klatek na sekundę: max 30fps.
Do tego jest też podana przepływność (dla AVC 1080 - wynosi 8Mbps, dla 720 - 5Mbps).

Jedno jest pewne. To, co masz nagrane w proporcjach 4:3, będziesz musiał przyciąć (Pan/Crop), albo zostawić czarne pasy z boku.
Odpowiedz
Którą opcję z renderingu powinienem wybrać i jakoś ją modyfikować?
Odpowiedz
Sony AVC lub MainConcept AVC (ten drugi, jeśli zależy Ci na lepszej jakości - ponieważ ma możliwość dwuprzebiegu).
Wybierasz rozdzielczość 1920x1080, progressive scan, ilość klatek - nie więcej ja 30, przepływność 8Mbps (w przypadku dwuprzebiegu, możesz dać AVG=8Mbps, MAX=8.5Mbps). Dźwięk - częstotliwość próbkowania 48kHz, bitrate jak chcesz, ale ja sugerowałbym co najmniej 192kbps.

Wszystkie ustawienia jakości renderowania (ostatnia zakładka) - best.
Tyle.
Odpowiedz
Na początku przy wybieraniu template co mam ustawić w tych oknach?
Odpowiedz
Co powinienem zrobić aby zniwelować efekt niezbyt płynnego obrazu , ducha?
Odpowiedz