Przyśpiesznie timeline wraz z filmem.
Witam,
mój problem z którym nie mogę sobie poradzić i dlatego zwracam się z nim do Was polega na tym, że potrzebuję zaimportować film, dodać do niego minutnik, po czym przyśpieszyć film tak aby minutnik również był przyśpieszony.
Tak więc film umieszczam na ścieżce video, korzystam z Video FX, gdzie znajduję timeline, przeciągam go na film i próbuję przyśpieszyć tempo filmu przyciskając CTRL oraz zwężając video na ścieżce. Film jest przyśpieszony prawidłowo, natomiast licznik odlicza dalej w swoim tempie, bez zmian, czyli sekunda to sekunda.
Potrzebuję inaczej mówiąc 8 minut filmu zamienić na 4 wraz z minutnikiem. W 4 minucie filmu, licznik ma pokazywać 8 minut.

Zwracam się do Was o pomoc.
Odpowiedz
Dobre pytanie. Jak to zrobić bez wcześniejszego renderingu?
Odpowiedz
A jakaś trudność jest w renderingu?
Odpowiedz
Wrzucasz klip, dodajesz minutnik (timer)... jak do tej pory.
Następnie zapisujesz jako .veg

W nowym projekcie wrzucasz na timeline ten plik .veg - i możesz przyspieszać, zwalniać - klip razem z timerem ;)
Odpowiedz
(03-09-2013, 11:50)mateuszszar napisał(a):  Wrzucasz klip, dodajesz minutnik (timer)... jak do tej pory.
Następnie zapisujesz jako .veg

W nowym projekcie wrzucasz na timeline ten plik .veg - i możesz przyspieszać, zwalniać - klip razem z timerem ;)

Ja przez noc wymyśliłem inaczej, nowy projekt, czarne tło, zegar w rogu liczy przez 8 minut. Renderowałem do mp4, który zaimportowałem do mojego wcześniejszego projektu. Następnie maską wyciąłem prostokąt z zegarem.
Zaraz spróbuję z plikiem .veg . Dzięki Wam za pomoc :)
Odpowiedz
Można zrobić też sam licznik - bez tła. Zapisać jako .veg -> zaimportować (wrzucić) na timeline (NIE ODWIERAĆ, TYLKO PRZENIEŚĆ NA TIMELINE)... będziesz miał ładny zegar, od razu bez tła, i możliwość przyspieszania/zwalniania.
Pamiętaj jednak, że plik .veg ma parametry takie, jak ustawiony projekt .veg tego pliku. Więc przy zwolnieniach, będzie Ci brakowało klatek. Ale zawsze możesz ustawić w projekcie np. 100fps, zapisać jako .veg i zaimportować (koniecznie ppm-> disable resample). W miejscu, gdzie zrobisz nawet czterokrotne zwolnienie, będziesz miał nadal płynność 25Fps :)
Odpowiedz