Vegas12 intrygujący błąd, jak to kontrolować?
Witam wszystkich forumowiczów! Renderowałem dziś filmik i Vegas 12 zrobił to z błędem, który mi się podoba (może niekoniecznie różowe te przerywniki, ale od biedy też mogą być), czy macie pojęcie jak takie coś uzyskać drogą kontrolowaną? Żeby tak fajnie przeskakiwało jakby zacinając się i wracając spowrotem? Tutaj link:

Z góry dziękuję za odpowiedź,
Pozdrawiam!

P.S. kamera powoli się poruszała, więc tu nie chodzi o efekt 'chodzenia' tylko o te zacinanie.
Odpowiedz
Być może jest do tego plugin lub skrypt, jednakże w najprostszym przypadku można taki "błąd" wyrzeźbić poprzez pocięcie obrabianego materiału na kawałki kilkuklatkowe (np. 3) i następnie w odstępie kilkunastu klatek ich przypadkowe zamiany. Pracochłonne, jednakże możliwe do zrealizowania, także polecam przyjrzeć się skryptom aby zautomatyzować takie cięcie i tasowanie.

Ta niekontrolowana wersja jest efektem kiepskiej współpracy programu z kodekiem.
Odpowiedz
Bardzo dziękuję za odpowiedź! No właśnie też tak myślałem, z tym, że normalne pocięcie robi tylko mruganie, a na tym filmiku czasem tak jakby wraca na swoje miejsce, lecz domniemam, iż będę w stanie to uzyskać po prostu nakładając na siebie dwa te same momenty i ciąć w różnych odległościach... szkoda, że nie ma żadnej opcji/pluginu, który by mi to zrobił automatycznie, bo fakt, będzie z tym dużo pracy :- )
Odpowiedz
Ale jest taki plugin

Odpowiedz