Dysk SSD
Witam.
Doszedłem do wniosku, że juz mam jednak dosyć projektów otwierających się po czasami kilka minut i czas zainwestować w SSD.
Potrzebuję porady, dysk SSD 120-128GB. Ktoś posiada dysk SSD o takiej pojemności, mógłbym polecić bądź odradzić, z takich czy innych przyczyn?

Dysk ma służyc do obsługi windowsa (7) oczywiście, plus programy (szczególnie vegas i photoshop) oraz przechowywać pliki np do obrobki video, ktorą będę akurat robił.

Mój zestaw obecny:
i7 2600k
16GB RAM
Geeforce 560 1 GB
Płyta: Asus P8Z68-V
Odpowiedz
To jest najlepsza propozycja w tym zakresie cenowym , śmiało polecam sam go posiadam.

http://www.saturion.pl/product/158097/Sp..._IOPs.html
Odpowiedz
Też mam ten dysk jako systemowy, jestem zadowolony. Jednak trzeba dobrze przetestować swoją konfigurację zanim cokolwiek kupimy. Ja myślałem, że kupię szybki dysk i po kłopocie a tu niespodzianka dysk pracuje z prędkością jak zwykłe sata. Producenci płyt o tym nie piszą, czasami bardzo małym drukiem, że np. aby działało sata3 to trzeba wyłączyć USB3.0 albo przejść w tryb PCIEx x8 tylko itd. Ostatecznie po 2 tygodniach prób i testów udało się uzyskać stabilne read/write na poziomie 400MB/s.

Bartek.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości