Maskowanie
Witam mam pewien problem. Wiec nagrywalem klipy do filmow,4 h nagrywania w terenie.Zadowolony z ciekawych ujec wracam do domu i wszystko zgrywam na dysk. I ku mojemu zaskoczeniu na kazdym klipie sa 4 male czarne plamki na tle nieba. Jest to zwiazane z zabrudzeniem matrycy.Niestety na wyswietlaczu i pod slonce nie zauwazylem tego mankamentu podczas nagrywania. Strasznie szkoda mi tych materialow dlatego mam pytanie czy znacie sposob aby zamaskowac te 4 czarne male punkty na tle nieba?
Odpowiedz
Da się. Tylko zależy, jaki chcesz uzyskać efekt, no i jak wielka jest plamka. Oczywiście nie bez znaczenia jest, na jakim miejscu jest położona plamka, bo jak na błękitnym niebie - to prosta sprawa. Jeśli w miejscu, gdzie w obrazie "coś się dzieje" - to gorzej.

Dać się da, ale czy efekt będzie zadowalający, to tylko zależy na tym, ile czasu poświęcisz na maskowanie i dłubanie w poszczególnych klatkach.
Odpowiedz
Wtyczka BCC Pixel Fixer.
Odpowiedz
Plamy w tym samym miejscu na kazdym klipe zawsze na tle nieba a to jeden z nich dla przykładu
http://www.facebook.com/photo.php?v=4765...=3&theater
(dodaje z fejsa bo niema sensu drugi raz wrzucać na inny server)
Odpowiedz
takie, to można ręcznie zrobić. O ile cały materiał masz taki (lub podobny).
Odpowiedz
No ale nie mam pojecia jak,nigdy sie w to nie bawilem.
Odpowiedz
Myślę, że jak nie chcesz robić jakiś kombinacji w Vegasie, to akurat w tym wypadku chyba najprostszym wyjście będzie przepuszczenie materiału przez VirtualDub i skorzystanie z wtyczki LogoRemover. Idealnie się do tego nadaje w tym wypadku.
Ale możesz też np. zrobić maskę z "dziurami", zdublować klip na drugi track i przesunąć go w bok odrobinę.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości