DIY - Motorized Timelapse Slider
Witam, przedstawiam Wam slider mojej konstrukcji projekt wykonałem sam,tylko sterownik kupiłem na aledrogo.
Slider ma dwa zastosowania jako time laps bądź jako slidecam,i w obu tych zastosowaniach sprawuje się nieźle.Jeszcze czeka go parę przeróbek ale to bardziej kosmetyka.
Niedługo podeślę jakiś filmik z testów a na razie fotki slidera;)

Odpowiedz
A coś więcej o sterowniku? Jakiś namiar? Uwagi?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
no wlasnie, cos wiecej chcemy wiedziec i zobaczyc jak sie sprawuje w akcji ;)
Odpowiedz
(03-03-2013, 14:03)efix napisał(a):  A coś więcej o sterowniku? Jakiś namiar? Uwagi?

sterownik działa w trzech trybach
1 stabilny
2 astabilny
3 cykliczny
tryb pierwszy i drugi to typowy tryb do jazdy różnią się tylko tym ze jeden działa do czasu naciśnięcia przycisku stop, a drugi tylko kiedy trzymamy wciśnięty klawisz.Oczywiście jest 10 prędkości jazdy.
Za to w trybie cyklicznym jest cala masa ustawień np. ustalamy,żeby silnik wykonał 12 kroków co 2 minuty i to wszystko powtarzał 240 razy (ilość cykli 240)

sterownik jest dostępny tu Sprzedawca dosyć szczegółowo na aukcji wszystko opisał

Szyna, paski ,kola zębate i obudowa sterownika zamawiałem osobno jak ktoś będzie zainteresowany to podam szczegóły;)

"uwagi" jak na razie jeszcze testuje i ciężko cokolwiek powiedzieć, jak na razie wszystko działa ok

Co do filmu z testów to niedługo coś zapodam,ale na razie kiepsko z czasem:(

Koszt całego slidera to jakieś 350e
Odpowiedz
Tak na szybko test slidera
Odpowiedz
Będziesz robił więcej takich sliderów?
Odpowiedz
Mam taki zamiar,jak dopracuje "prototyp" to myślę zrobić jeszcze parę sztuk na sprzedaż.
Odpowiedz
Czekam na ofertę. Oczywiście taką dla forumowiczów ;)
Odpowiedz
Cena slidera to 2 tys zl,oczywiście dla członków forum będzie jakiś upust,ale widzę ze zbytniego zainteresowania sliderem tu nie ma. Jak ktoś będzie zainteresowany to czekam na oferty;)
Niedługo zapodam test z time lapsa.
Odpowiedz
Podoba mi się ten sterownik, ale widzę, że on jest nazwijmy to "manualny", co zresztą jest chyba najprzydatniejsze. Ale spotkałeś może jakąś hybrydową konstrukcje - czyli jak chcesz sterujesz guzikami, ale możesz podpiąć pod kompa i kazać mu zrobić n-kroków?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości