Kamera dla zwykłego użytkownika. Jaka?
Witam, ostatnimi czasy uznałem, że przydałoby się mieć jakąś kamerę, bo kręcenie telefonem, to jednak nie to samo. Kamery szukam już dość dobrej, bo interesuje mnie filmowanie, a przydałoby się też nie zmieniać jej za rok, bo już jest "stara", "za słaba" Oczywiście, w możliwie jak najniższej cenie, do ok 3000 zł. chodź kilka stówek w tę, czy w tę nie robi różnicy. Do czego potrzebuję kamery? Kamera dla przeciętniaka, będzie używana do nagrywania wszelkiej maści wycieczek, wakacji, wyjazdów, imprez oraz do pracy w domu, z efektami, montażem, czyli będzie się poruszała po domu i na zewnątrz, ale nie do celów nagrywania np. roślin w pełnym zoomie. Powinna zawierać to, czego zawsze sięod kamery oczekuje - Gwintu na statyw, wejścia na zewnętrzny mikrofon, możliwość zamontowania dodatkowego obiektywu oraz lampy, czytelny LCD i wiadomo, Full HD, jak najlepszej jakości obraz, nie jestem jakimś specem, kamera pozwoli się wiele nauczyć, sam ostatnio dużo czytam w tym temacie, interesują mnie firmy Canon, Sony, Panasonic, JVC. Proszę o konkretne modele które proponujecie, oraz sugestie, co jeszcze przyda się takiej kamerze, takiemu użytkownikowi.
Odpowiedz