Sony Vegas po polsku
Witam
wyczytałem że na targach w Łodzi będzie premiera Vegasa po polsku LINK
Odpowiedz
Owszem, tylko, że nie Pro a Studio. Pro nie będzie lokalizowana na szczęście.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Zawsze to jakiś postęp. Podziękować panom z Sony, w końcu ktoś o nas pamiętał...
Odpowiedz
Tu nie ma jakiś specjalnych sentymentów. Jak się towar sprzedaje, to można lokalizować. Jak wszyscy rżną - to po co? Ale jak widać zaczynamy się liczyć.

Odpowiedz
Podejrzewam, że chodzi o słupki sprzedaży - w końcu się przekonali, że przeciętny domowy użytkownik woli swój ojczysty język a niekoniecznie angielski. i pewnie w innych krajach będą premiery w innych lokalnych językach.

Z drugiej strony dobrze, że nie lokalizują SV Pro, choć w tym przypadku można przecież z marszu zainstalować wersję US.
Odpowiedz
Wersja polska a po wpisaniu polskich znaków diakrytycznych bum! Niechże ktoś im to przy/wypomni tam na żywo.
Odpowiedz
W dwóch generatorach działa poprawnie, NewBlue Titler Pro - niestety niekoniecznie.
A do do mówienia - pisałem, wiele razy...

Odpowiedz
No bo to jest zabawne. Że spolszczają program dla Polaków w którym nie można używać znaków z ich alfabetu :) Dobre!
Odpowiedz
Można używać, problemem jest ich wprowadzanie wprost przy pomocy alt+znak.
Tu jest problem ponieważ to nie jest soft Sony tylko NewBlue i nie zawsze jest pole do negocjacji choć błąd jest zasadniczo banalny i do poprawienia niemalże od ręki.
Trochę boli, ale z drugiej strony, to nie Word. Nie podoba mi się to, ale akceptuję wklejanie przez schowek np. z notatnika.

Odpowiedz
Czyli po prostu Sony korzysta z "lepszych" narzędzi innych firm w swoim produkcie.
To tak jak w grach komputerowych gdzie np. programiści zrobili grę na silniku graficznym Havok i wykorzystali technologię "płynnego powiewania włosów" od nVidii. I stąd tyle logo nas czeka na początku każdej gry.
Odpowiedz