odbicie lustrzane lekko zanikające
Witam,
efektem Mirror zrobiłam odbicie lustrzane, ale nie chcę go w całości tylko powiedzmy do połowy, lekko zanikające. Czy można to jakoś zrobić, bo w opcjach Mirror nic nie znajduję.
Odpowiedz
Od połowy czego? eventu?
Wystarczy przedzielić w danym miejscu, a następnie wrzucić efekt tylko na tę część, na której ma być.
Samo odwrócenie można zrobić w Pan/Crop. Ale nie ważne. Każdy sposób, który da dobry efekt - jest dobry.
Zanikanie zrobisz za pomocą fade (chwytając myszką za górną krawędź eventu video - używając narzędzia standardowego "Normal Edit Tool (CTRL+D)"
Odpowiedz
Chodzi mi o coś takiego

http://img94.imageshack.us/img94/152/todaybg.png

Czy o tym właśnie piszesz? Jeśli tak to spróbuję to jakoś rozszyfrować :)
Odpowiedz
(02-28-2013, 23:03)Kasia1 napisał(a):  ...ale nie chcę go w całości tylko powiedzmy do połowy...
Myślałem, że od połowy trwania filmu :)
Widzisz, jak ważne jest dokładne opisanie problemu?

A to, co na screenie, to dublujesz klip, odwracasz (w Pan/Crop) i maskujesz (można za pomocą maski, albo za pomocą efektu...).
minuta roboty.
Odpowiedz
Tak, okazuje się, że najlepsze jest pokazanie tego co się ma na myśli :)
Odpowiedz
zgadza się. Zaraz wrzucę przykład.

Którego masz Vegasa?

Łap.
wersja pod Vegas Pro 11

Załączone pliki
.veg   text for Kasia1.veg (Rozmiar: 14.77 KB / Pobrań: 41)
Odpowiedz
vegas 10
Odpowiedz
hm... chwila.

VP8 (dziesiątki nie mam)

Załączone pliki
.veg   Text - vp8.veg (Rozmiar: 11.36 KB / Pobrań: 32)
Odpowiedz
Super. Dzięki.
Zaraz się temu bliżej przyjrzę :)
Odpowiedz
Prosta sprawa.
text jest zdublowany (ale to ten sam event, ale w dwóch miejscach... więc wprowadzając tekst, w cieniu też się zmieni).
Na drugim tracku jest odwrócony event + nałożona maska z rozmytymi krawędziami (jedno i drugie w Pan/Crop). Dodatkowo za pomocą Pan/Crop dopasowałem położenie cienia.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości