Program nie czyta wideo
Mam Sony Vegas Pro 9.0, jednak po zainstalowaniu Windows 7 program w ogóle nie czyta wideo, nie mogę nawet przenieść żadnego filmu/filmiku - czy to avi czy mp4 - na oś czasu, w przypadku mp4 pojawia się sam dźwięk, a w przypadku avi nic nie mogę zrobić.
Odpowiedz
a ten avi czy też mp4 czym jest zakodowany?
QuickTime oczywiście zainstalowany?
Odpowiedz
K-Lite Codec Pack 9.7.7 (Full)
Mam QuickTime Alternative.
Odpowiedz
(02-26-2013, 23:39)mateuszszar napisał(a):  a ten avi czy też mp4 czym jest zakodowany?
?
Odpowiedz
DivX Plus, o to Ci chodzi?
Odpowiedz
Zainstaluj pełną wersję DivX'a (podobno już jest darmowy - wcześniej wersja FULL była płatna). Koniecznie w tej samej wersji bitowej, jak system i vegas (dla x64 - DivX x64; dla x86 - Divx x86).

Co prawda K-lite ma w sobie kodek, ale tylko do odtwarzania (i cholera wie, ale pewnie tylko 32bitowy).
Do edycji potrzebujesz pełnego kodeka w odpowiedniej wersji.
Odpowiedz
Nic to nie dało, nie wiem może robię coś źle ;/ Zapomniałem dodać wcześniej że jeden filmik .mp4 chodzi normalnie w vegasie, inny .avi wgrywa się razem z obrazem (jest na osi czasu 2 te rzeczy) ale odtwarza sam dźwięk. Są to tylko jednostki.
Odpowiedz
(02-27-2013, 18:27)Danger napisał(a):  Nic to nie dało, nie wiem może robię coś źle
Jesteś pewny, że ten film jest zakodowany DivX'em?
Odpowiedz
No chyba tak, nie mam żadnego XviD. Mam tylko DivX i K-Lite. Ogólnie jak próbuje odtworzyć film to włącza się przez DivX, ale nic się nie dzieje gdy klikam "play" (tzn jest obraz ale sie nie rusza) więc uruchamiam go przez inny program.
Odpowiedz
Widzę, że zabierasz się do tego trochę od dupy strony. A wystarczy trochę poszukać na forum.

Wszystkie parametry odczytujemy za pomocą MediaInfo - taki darmowy program. Zainstaluj - przyda Ci się. Zresztą, jak masz K-Lite, to masz "MediaInfo", bo wchodzi w skład...

Odczytaj, jaki kodek jest użyty w Twoim "niedziałającym poprawnie" wideo.

Zainstaluj pełną wersję tego kodeka (ze strony producenta). Jeśli to DivX - musisz zainstalować DivX ( i nie ważne, że film się odtwarza. Pisałem już, że do odtwarzania wystarczy kodek do odtwarzania, a do edycji - również do zapisywania...).

Jak już pisałem, instalowany kodek musi być w odpowiedniej wersji bitowej. Dla x64 - kodek x64...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości