tamron 18-200 czy sigma 70-300
Zakupiłem lustrzanke i potrzebny jakis przyzwoity obiektyw na początek, wiem ze forum filmowe ale takie tez zastosowanie bedzie miala lustrzanka, glownie video.
Troche juz poczytalem o obydwu szklach ale nie moge sie zdecydowac, moze jakies podpowiedzi? ;)
Odpowiedz
300 na końcu? to jakieś szpiegowskie wideo będzie? Robisz za detektywa? :)

Skąd mamy wiedzieć jaki obiektyw jak nie wiemy do czego?
Odpowiedz
tamron na pierwszy rzut oka widac ze jest bardziej uniwersalny, sigma przydalaby sie do zdjec lub video sportowego, z dwojga zlego trzeba pojsc w jakas strone
Odpowiedz
Jak do filmowania, to ja jednak polecam na start jakąś jasną stałkę - jak masz Canona to 50 f/1.8 tejże firmy. Video sportowe? Owszem, ale nie ze szkłem o przesłonie rzędu 4-5,6 ;) Stadiony wbrew pozorom nie są ponoć najlepiej oświetlonymi miejscami (chyba, ze za dnia :)), a że w sporcie nie możesz wydłużyć czasu naświetlania (tym bardziej, ze to film, nie fotografia) jasne szkło to podstawa. Nie wiem jaką masz lustrzankę, podejrzewam, że matryca nie jest pełnoklatkowa, więc do ogniskowej dolicz mnożnik (x1.6 Canon, x1.5 bodajże Nikon) i zwróć uwagę, ze im mniejsza matryca tym większa ilość szumu. Jeśli dodasz do tego wysoką wartość ISO obraz będzie ładnie pokryty ziarnem :) Zależy ci na AF? Jeśli nie rozejrzyj się za szkłami z systemu M42, duży w miarę wybór, niskie ceny. Nie mają AF, i trzeba dokupić przejściówkę z mocowania M42 na takie, jakie masz u siebie. Więcej na ten temat tutaj: http://videodslr.pl/obiektywy-do-filmowa...-t834.html
Odpowiedz
posiadam sony alfe 57 ;) dzieki za rady :)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości