Adbuster
Taka drobna ciekawostka - właśnie pojawił się "techniczny" odcinek Adbustera, z okazji 200000 odwiedzin (Bunch, do roboty!!! Op...sz sie!).
Polecam wszystkim wideoblogerom. Takie mikro podstawy, ale o dziwo, mało kto stosuje. Może jak zobaczą, to dacie się przekonać do światła, mikrofonu itd.
A'propos Vegasa, żeby nie było. że total off-topic - wczoraj na wywiadzie z nim w TV zauważyłem, że używa Vegasa a teraz na filmiku to potwierdził.
Zwykłego Studio Platinum. I starcza.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Patrząc pytania dot. sprzętu do nagrywania (nawet na tym forum czasem) - ciężko będzie przekonać rożnej maści wideo-twórców, że sprawdzają się lampy za 5oo zł i mikrofon za powiedzmy 150 zł i już można przejść na produkcję o level wyżej. Większość mysli, że trza mieć wypasioną lustrzanę za 8000 złociszów ale już światło to wystarczy z okna a dźwięk se można na dyktafon nagrać.

Z drugiej strony fajnie się gościa ogląda i tu jest kolejny ciekawy element: otóż prostota i ciekawa osobowość sceniczna - rzekłbym :) człowiek występuje na tle ściany, zero jakiś udziwnień, masy efektów specjalnych (tyleż zbędnych co żenującej jakości). Nie jest ani nudny jak falki z olejem (co jest wg mnie epidemią wielu wideoblogów) ale tez nie sili się specjalnie na bycie jakimś super oryginałem czy innym hipsterem. Pewnie dlatego jest dobrze odbierany i chętnie oglądany...
Odpowiedz
Zgadza się - ma dosyć nierówne te filmy, do paru bym się doczepił, co do jakości jego testów, ale zrobione jest to przyzwoicie i gość jest medialny. Myślę, ze za jakis czas możemy go zobaczyć w TVN czy jakiś Polsacie ). Słowem - ma coś do powiedzenia, a nie skupił się na wypasionym logo i film clutterze :)

Odpowiedz
Kurczę, po tym co napisał efix spodziewałem się większego wykładu i jakichś tam technicznych zagwozdek. A tutaj szybciutko zleciało. Powiedział o lampach, mikrofonie, świetle, komputerze i w zasadzie potem już nic aż tak ciekawego nie mówił. Niemniej jednak fajny filmik bo ja uwielbiam kulisy kręcenia czegokolwiek. Jak na przykład wypuszczali making ofy takiego Matrixa, Incepcji czy czegokolwiek innego to byłem obowiązkowym widzem. Warto nadmienić, że z tego co mówił to był tą jedną osobą, która poleciała do Londynu zaproszona przez YouTube'a na kurs filmowania, by polepszyć swoje materiały. Już nie pamiętam ile kasy się dostawało, ale na pewno sporo. Miało się zgłosić film w którym opowiedziałoby się swoich filmach i zapowiedziało co się nakręci jeśli się zakwalifikuje. Leciałeś potem do Londynu, odbywałeś kurs a po powrocie dodatkowo dostałeś sporą kasę na sprzęt. Był taki właśnie konkurs. Chyba właśnie YouTube Next Up zwany. Jak widać, jemu się poszczęściło. No. A ja swoje "kulisy tworzenia" też już zapowiedziałem, niestety jednak materiały straszliwie się zestarzały. A co do subskrypcji to mi spadają bo wrzucam... swoje filmy (ludzie nie kumają nadal, że moje konto służy mi do wrzucania filmów zrobionych przeze mnie, każdych).
Odpowiedz
No właśnie o to chodzi, że niewiele potrzeba by było co najmniej poprawnie! Nie trzeba od razu kupować do takich rzeczy mega wypaśnego światła, ale choćby skombinować ze dwie "żarówki" elektrooszczędne (nawet już nie takie foto, choćby i marketowe, byle silne), stare lampki biurowe ze złomu, kawałek kalki technicznej. Oczywiście o niebo wygodnie jest kupić parasolki i odpowiednie oprawki, nie są wcale takie drogie a człowiek nie lepi "na klamerki i gumę do żucia". Ustawić balans bieli i jazda.

Bunch - spada Ci popularność, bo się opieprzasz - ludzie czekają na Twoje filmiki takie jak polubili, z kopaniem TV i jechaniem po bandzie. Po prostu. A już dawno chyba nic nie robiłeś, no nie?
U Ciebie teraz to trochę tak, jakby Fakt zaczął publikować informacje dla księgowych...

Odpowiedz
(02-26-2013, 7:33)Bunch napisał(a):  Kurczę, po tym co napisał efix spodziewałem się większego wykładu i jakichś tam technicznych zagwozdek. A tutaj szybciutko zleciało. Powiedział o lampach, mikrofonie, świetle, komputerze i w zasadzie potem już nic aż tak ciekawego nie mówił.

No ale kanał jest przeznaczony dla zwykłych ludzi. Trudno, żeby zaczął dokładnie mówić o wszystkich aspektach, sam też nie ma ogromnej wiedzy na ten temat. Takie podstawy w zupełności wystarczą, i żeby nakręcić dobry materiał i żeby widz się nie znudził. U AdBastera zawsze mnie irytują zdjęcia z ręki, zawsze są bardzo niestabilne, przydałaby mu się jakaś lepsza stabilizacja.

Warto też wspomnieć o jego bracie:
http://www.youtube.com/user/SciTeraz
Też nie ma za bardzo do czego się przyczepić. Takie same zachowane podstawy jak wyżej. Oni to mają chyba rodzinne :D
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości