Efekt nachodzenia jednej warstwy na drugą.
Witam, jestem zielony w temacie obróbki filmów. Jednak chciałem zrobić pewien efekt. Polegałby on na stworzeniu obrazu 16:9, tak aby na dole i górze obrazu były czarne paski. Następnie chciałbym aby jedna noga wystawała na czarnym tle, a druga była schowana. Wiem, że taki efekt da się zrobić w programie graficznym, ale ja chciałbym aby jedna noga się ruszała, lub zrobić najazd od boku. Moglibyście mi pomóc i powiedzieć jak to zrobić?
Z góry dziękuję
Odpowiedz
Wrzuć ten sam film na dwa tracki, na jednym dorób czarne paski i np. przy pomocy maski w pan/crop wymaskuj jedną z nóg.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Jest lipa trochę. Mam klip w ruchu i gdy zrobię maskę ona ma tylko jeden kształt. A chciałbym żeby obejmowało ruch. Masz jakiś pomysł? Nie opłaca się robić 30 masek i je łączyć jakąś.
Odpowiedz
Jest coś takiego jak klatki kluczowe, ustawiasz w odpowiednim momencie i maskujesz po kolei. Ale jeśli się nie opłaca to wyłącz program.
Odpowiedz
Zakładając, ze masz (tzn. powiedzmy, że używasz) Vegasa Pro, to po to tam jest maska wektorowa i klatki kluczowe w pan/crop, by ich używać w takich okazjach.
Tak to się robi przy takich efektach, skoro "ci się nie opłaca" to znaczy po prostu, że filmik nie jest tego warty. A jak nie jest warty, to może nie uszczęśliwiać nim ludzi? Niestety, chcesz mieć efekt, trochę trzeba popracować.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Nie opłaca mi się na dzień dzisiejszy. Dopiero się uczę i mam filmiki w niskiej jakości, więc czekam na lepszą kamerę. Dzięki jeszcze raz za pomoc. Żeby nie zakładać nowego tematu. Jak zrobić efekt w 0:46 sek.?

Potrafię zrobić coś podobnego, ale nie aż tak dobrze. Często widzę jakieś różne kształty w tym efekcie. Da się jakąś osiągnąć ten efekt inaczej niż media generator -> color gradient?

Dobra, znalazłem. Sorry za spamik.
Pozdrawiam
Odpowiedz