Ta sama osoba w dwóch miejscach(?)
Witam.

Mam pytanie. A więc - chciałabym w Vegasie uzyskać efekt jednej osoby w dwóch miejscach na raz. Widziałam coś takiego w m.in. filmach Cezika, ale nie bardzo wiem jak to jest zrobione. Mógłby mi ktoś to wytłumaczyć? Byłabym wdzięczna.
Mam nagrane dwa filmy z tej samej perspektywy, na których jedna osoba raz jest w jednym, raz w drugim miejscu. Podejrzewałam, że jeśli nałożę te filmy na siebie, wszystko wyjdzie dobrze, ale to chyba był niezbyt mądry pomysł. Da się coś z tym zrobić? Proszę o pomoc.

Życzę miłego weekendu i pozdrawiam, K~.
Odpowiedz
zdublować. Po prostu.
Jeśli tła mogą być różne, to wystarczy odpowiednio przyciąć dwa filmy w Pan/Crop.
Jeśli chcesz wystąpić podwójnie na tym samym tle, to ustaw kamerę na statywie, włącz tryb manualny (żeby ekspozycja, balans bieli, klatkaż itd. się nie zmieniały podczas filmowania), a następnie nagraj pierwszą scenę (z jednej strony), następnie z drugiej.
W Vegasie dzielisz plik na dwie części. Ustawiasz na osobnych trackach (jeden pod drugim), ten górny maskujesz w Pan/Crop (opcja maski). Tyle.
Odpowiedz
Ustawiasz kamerę na statywie lub w jakiś innych sposób solidnie umocowujesz. Wyłączasz automatykę. Filmujesz dwa razy (na przykład). Oba filmy kładziesz na osobne tracki i na jednym z nich ustawiasz maskę - może być ta w Pan/Crop, możesz użyć maski w postaci pliku graficznego - tak czy siak jakiejś maski.
Szukaj na YT tutoriali w stylu Vegas - bliźniaki, tweens itp.
Jeśli o to pytasz.
Jak mówisz o tych filmikach w których Cezik jest w np. 4 czy 6 okienkach, to filmuejsz n-razy, każdy film na osobny track. Przycinasz przez pan/crop i ystawiasz track motion.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedzi, naprawdę się przydały, acz mam jeszcze jeden problem. Nałożyłam na siebie dwa obrazy - wszystko okej. Dokładam trzeci - główny normalnie, a pozostałe dwie moje "ja" zanikają i pojawiają się cały czas. W czym problem?
Odpowiedz
A gdzie dokładasz?
Możesz bardziej obrazowo? Może jakiś screen, jeśli nie potrafisz opisać słowami...
Ewentualnie można wrzucać pliki veg... ale najważniejsze postarać się nazwać odpowiednio, o co chodzi...
Odpowiedz
Dokładałam na pustych video trackach wyżej.
Teraz to w ogóle mi się Vegas spieprzył. Jak dodaję klipy na oś, to włącza mi się błąd "Program Vegas Pro przestał działać"...
(Chodziło o format pliku, co dziwne[?])
@Edit
mateuszszar - obrazowo tak to sie prezentuje [Obrazek: beztytuu111c.png].
Nie potrafię inaczej tego nazwać niż tak, że jest obraz pierwszy(ten nad ścieżką dźwiękową) i on jest jakby stały. A te oba nad nim "mrygają", pojawiając się i znikając...
Odpowiedz
Ciekawe, w innym wątku już ktoś narzekał, że mu mrugają nakładane obrazy... A po co Ci ta trzecia ścieżka właściwie? obraz finalny składa się z dwóch wyższych. Ustawiasz jakieś tryby mieszania? Jaki Vegas? Skąd te pliki (jaki format itd.) ludzie przeczytajcie regulamin i podawajcie wszystkie ważne informacje.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz