Przejścia, sceny do Frag Movie
Witam, chciałem zrobić frag movie ale niestety trochę ciężki w obsłudze ten program.
1. Chciałem zrobić napisy które będą wychodziły ze środka "ekranu" do oglądającego wraz ze wzrostem czcionki, i żeby te napisy wychodziły szybko i energicznie.
2. Mam film kolegi i mój film chciałem zrobić tak żeby podzielić ekran na 2-a, u góry dać jeden film a na dole drugi, mam zamiar zrobić tak, jak kolega mnie zaczyna atakować w tym samym momencie w moim filmie dostaje obrażenia.
3. Jak dodać do tego fajne przejścia, bo jak przeciągam to mam czerwony krzyżyk, że tutaj nie można.
4. W tych napisach chciałbym zmienić tło na jakiś JPG, żeby było fajne tło a nie tylko same kolory.

Proszę o pomoc, pierwszy raz robię w tym programie.

Bardzo mi się podoba tutaj początek (te napisy wyglądające jak litery wyryte ze skały, przybliżenie na napisy, efekt baniek wodnych, i to na samym początku jak się przewija w prawo), nie mam pojęcia jak to zrobił ale wiem tyle, że robił to w Sony Vegas
Odpowiedz
1. Wystarczy zmienić Compositing Mode na 3D source alpha i blisko siebie keyframy;
2. Wystarczy track motion zrobić(też obok siebie keyframy);
3. Trzeba w miejscu gdzie 2 filmy się stykają (najeżdżają);
4. Odsyłam: http://sonyvegas.info/Temat-Crystal-i-dynamic-text
[Obrazek: awesomestalker2.png]
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku
Odpowiedz
Wybacz, ale jeżeli pierwszy raz robisz w tym programie, jak to napisałeś wyżej to może zajrzyj do działu Tutoriale i zadaj sobie trud w przejrzeniu chociaż podstawowych tematów z obsługi programu. Co z tego, że ktoś Ci odpisze jak w ogóle nie będziesz wiedział o co chodzi bo nie znasz podstaw. Pierwszy dzień pracujesz w programie i chcesz robić od razu cuda na kiju? ;) Żeby nie być nie dobrym adminem i uniknąć postów typu "PRZECIEŻ PO TO JEST FORUM, ŻEBY ODPOWIADAĆ NA MOJE PYTANIA" to odniosę te punkty co zaznaczyłeś do odpowiednich tutoriali:

Punkt pierwszy, czyli te napisy: link, a tutaj przybliżanie i oddalanie.
Punkt drugi, czyli dzielenie obrazu: link.
Punktu trzeciego nie rozumiem :=). Ale tutaj masz mały tutorial jak się robi podstawowe przejścia.
Punkt czwarty, czyli jak dać tło na napisy: link.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
A nie lepiej do tych super-pro-elo napisów, efektów i przejść użyć After Effects?
Odpowiedz
Oczywiście, że lepiej.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości