Mój film, jakie popełniłem błędy? Co można zrobić lepiej?
No witam, przez to, że jestem jeszcze "padawanem" na tym forum nie mogę wrzucić tego wątku we właściwe miejsce to piszę tutaj :) Kilka dni temu wrzuciłem film na YT był to 6 odcinek i chciałbym żebyście udzielili mi paru rad, co jest źle, co można było zrobić lepiej itd (a nawet jeżeli się podobało to subskrybować ^^) Dysponuje kamerą JVC GZ-GX1 oraz oświetleniem studyjnym.
Ew. jak już będzie się do czego przyczepić (a pewnie będzie) to byłbym wielce wdzięczny za linki gdzie mógłbym zwiększyć jakość moich filmów :-) Dysponuje kamerą JVC GZ-GX1 oraz oświetleniem studyjnym.
Prowadzę kanał na YT https://www.youtube.com/user/rozkminaTVb...ature=mhee zapraszam :)
Odpowiedz
Po 15 sekundach wyłączyłem film... dobra rada od wujka... przestań zaśmiecać internet.

Co do Twojego postu... zacytuję film Testosteron: "Powtarzasz się synek".
Odpowiedz
ręce opadają BOŻE WIDZISZ A NIE GRZMISZ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! po czymś takim nie dziwne że papież abdykował
Odpowiedz
Nożownik, czekaj, gimbus ma potencjał. Dajmy mu szansę.
Padawanie - no cóż... jakby Ci to powiedzieć... Wybrałeś ciemną stronę Mocy. Łatwiejszą, szybszą, ale prowadzącą do upadku.
Na początek podstawy - przeczytaj regulamin, nie będziesz pisał typowych nubowych tekstów "nie mogę pisać więc wrzucam tutaj".
Teraz technika - fajnie, że masz kamerę, oświetlenie studyjne cokolwiek masz na myśli. Skoro mówimy o oświetleniu, i to studyjnym, to zapoznaj się z pojęciem balansu bieli. Nawet jak na planie coś spieprzyłeś, to zwykle w jakimś stopniu da się to poprawić. Tu raz jesteś ciepły, raz niemal siny.
Nie wiem skąd wytrzasnąłeś to tło, ale tak ch... połączenia kolorów już wieki nie widziałem. Myślę, że zdecydowanie lepiej by wypadło jakiekolwiek jednolite tło. Skoro starzy czy szkoła fundują studyjne oświetlenie i kamerę to myślę, że 50 zł na tło fotograficzne też wyłożą.
Fajnie, że masz mikrofon na koszuli, ale gdyby tak nie walil w oczy... :)
Oblep go kawałkiem czarnej taśmy klejącej na przykład.
No i najważniejsza rzecz - widzę, ze chcesz robić coś fajne, zostać komentatorem rzeczywistości i internetu w stylu choćby naszego Buncha. Widać, że sie starasz, masz nawet jakiś tam talent aktorski, ale póki co, to co robisz, to jest gówniarzeria. Sucharny dowcip, rzucenie wulgaryzmem tak, gdzie jest zupełnie zbędny, jakieś durnowate migające napisy niedobrane kolorystycznie i czasowo, błędy językowe (naprawdę, może zrobić dubla, to nie stacja TV z newsami!) Sorry padawanie, ale tak to Ty Jedi nie zostaniesz. Masz za niski poziom midichlorianów.
Zastanów się przede wszystkim, co tak naprawdę chcesz powiedzieć ludziom, co przekazać, jakie masz przemyślenia. Bo tu tak naprawdę nic nie powiedziałeś, robiłeś "bekę" z innego gimbusa (nawiasem mówiąc ten filmik ma już swoje najlepsze lata za sobą) ale brak jakiejkolwiek refleksji.
Próbuj więc, ale zanim coś znowu udostępnisz publicznie, zastanów się. Pamiętaj, że za parę lat będziesz kombinował jak koń pod górkę jak zrobić, żeby takie durne nagrania nie zostały w necie i ktoś ich nie znalazł. Prowadziłem przez 10 lat forum o efektach i po 10 latach ludzie do mnie pisali z prośbą bym usunął pewne wypowiedzi, bo się za nie wstydzili...
Mówiąc krótko - zacznij od scenariusza i pamiętaj, że tych filmów nie robisz dla paru kumpli z klasy. A jeśli tak - to nie zasrywaj tym sieci.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Nie bądźcie aż tak krytyczni wobec kolegi. Zauważcie, że jako jeden z niewielu i w tak młodym wieku zadbał w swojej realizacji o takie rzeczy jak GŁOS (mikrofon na klipsie), OŚWIETLENIE i TŁO. Każdy początkujący ma gdzieś te trzy rzeczy. A tutaj proszę - widać starania.

Jedyne co może mi się nie podobać to "zawartość merytoryczna odcinka". Dla mnie nie jest to ani trochę zabawne. Nie ma ciętych ripost. Bardzo to dziwny humor i nie dla mnie :)

Ale jesteś na bardzo dobrej drodze.
Odpowiedz
Przede wszystkim NIE JEST TO FILMIK Z GRY! :)
Odpowiedz
Ja wiem, że efix w wielu przypadkach ma rację i wiedzę na tematy w których zabiera głos, ale dalej sądzę, że jest osobą która za bardzo krytykuje (a myślałem że mnie nikt w tym fachu nie pobije).

Jak dziecko pierwszy raz siada na rower bez doczepionych kółek pomocniczych po bokach to należy je pochwalić za przejechane 7 metrów, a nie zganić za to, że nie dojechało do 10-ciu.
Odpowiedz
Dzięki za mniejszy lub wiekszy wkład włożony w przedstawione opinnie. Krytyka jest dla mnie cenna. Po wypowiedzi efixa wiem już, że tło nie pasuje, mikrofon jest zbyt oczobijny i mimo, że bliżej mi do matury niż do gimnazjum to humor jest za bardzo szczeniacki. A co do wulgaryzmów to pojawiały się tylko w filmie z gościem co prowadził auto, dodatkowo starałem się wyciszać na ścieżce dźwiękowej dane słowa, nie chciałem dodawać piskliwej cenzury. Jeszcze może jakieś sugestie?
Odpowiedz
Bunch, bez przesady, uważam, że byłem soft tym razem i to bardzo. Widzę, że facet ma chęci i wg mnie jakiś talent, ale idzie w złą stronę albo zwyczajnie nie potrafi się zdecydować, co chce robić.

Elementy które wymieniłem to pierdoły, które zwyczajnie psują efekt i łatwe do poprawienia. Natomiast - skoro bliżej Ci do matury niż gimnazjum to już gorzej, bo jak sam określiłeś, wygłupy są szczeniackie. Wulgaryzmy w filmiku mnie nie drażniły tak jak Twoje próby bycia śmiesznym.
Główny mój zarzut jest więc taki, że nie dopracowałeś tego. Cała reszta, to elementy "ozdobne" i łatwe do naprawienia. Ale podstawa - pomysł. Trochę go zabrakło. Nie mniej ćwicz.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Jak dla mnie mikrofon i tło jest w porządku. Ja bym się takimi rzeczami jak "duży widoczny mikrofon" nie przejmował.
Odpowiedz