Vegas nie odnalazł kodeku pliku.
Witam.

Otóż ponownie zacząłem bawić się Vegasem i mam mały problem.
Otóż chciałem wrzucić plik muzyczny pod filmik ale vegas nie czyta tego formatu. I tu pytanie. Czy jest możliwość aby zainstalować do vegasa jakiś plugin/kodek który pozwolił by na wczytanie danego pliku?

Jeden format tego pliki to: Fasttracker 2 Module (.XM)
A drugi to: Protracker Module (.mod)

Tutaj pewnie zaraz pojawi się prze konwertuj na mp3 czy coś. Ale po konwersacji jakość muzyki spada, czego chciałbym uniknąć.

Pozdrawiam
Szymon
[Obrazek: UBPlanet-1299985458-U12430.png]
Odpowiedz
Obawiam się, że się nie da. A jak sie obawiasz straty jakości w mp3, to konwertuj bezpośrednio do WAV.
Odpowiedz
To są moduły, które zawierają w sobie sample i komendy sterujące ich odgrywaniem, więc jak sobie wyobrażasz działanie tego w Vegasie? Wygeneruj najlepiej do WAV.
Odpowiedz
Jeżeli jakość po konwersji znów będzie tragiczna to polecam włączyć jakikolwiek program do zgrywania dźwięku i zaznaczyć opcję aby zgrywał dźwięk z karty dźwiękowej/systemu (u mnie jest to podpisane wyjście liniowe). Wtedy zgra Ci się do np. mp3 lub wav i będziesz mógł spokojnie wrzucić do SV.
Odpowiedz
Jakiej konwersji?
Jedyne wyjście, to tak, jak pisze Pinto - wyeksportować do formatu audio (najlepiej WAVE nieskompresowany 48kHz 16bit, lub 44.1kHz).
Odpowiedz