Zmiana preferencji projektu. Vegas 9.0
Witam! Sprawa wygląda następująco : Utworzyłem projekt nie zmieniając ustawień w "Project Properties" NTSC DV (720x480; 29,970 fps). Dzięki temu mój obraz nie jest dobrej jakości oraz ma małą rozdzielczość, niestety zakończyłem już projekt w tym nie prawidłowym systemie. Teraz chcę go zmienić na PAL DV Widescreen (720x576; 25,000 fps). Dodatkowo chyba trzeba jeszcze zmienić Preview : 360x240x32; 29,970p.

Nie chcę od nowa tworzyć całego projektu, jest w stanie mi ktoś pomóc?

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Chodzi Ci o zmianę Properties? Kliknij alt+enter i ustaw jak chcesz.
Preview zmienisz poprzez rozwijaną listę z jakościami renderowania nad oknem podglądu.
Odpowiedz
Dlaczego wprowadzasz w błąd?
Przecież nie wiemy nawet, jakich plików źródłowych użył kolega w tym projekcie?
A może właśnie ma pliki NTSC?

Projekt ustawiamy nie jak chcemy, tylko POPRAWNIE, dostosowując do plików wejściowych.

Jeśli mamy pliki PAL, to projekt ustawiamy w PAL. Jeśli NTSC, to NTSC.
Tak samo z rozdzielczością. PixelAspectRatio.

Oczywiście, jeśli chcemy przeskalować materiał, to zmieniamy... ale tutaj nic kolega o przeskalowywaniu nie napisał.

Ps. Jeśli użyłeś jakiś generatorów z Vegasa, to zmiana projektu nie zmieni już utworzonych napisów czy grafik - zostaną w takiej postaci, jak zostały utworzone (tworząc nowy event z generatora, dostaje parametry zgodne z projektem w danym momencie).
Odpowiedz
Nie wnikałem w pliki wejściowe, kolega zapytał jak zmienić Properties, więc go pokierowałem :)
"Ustaw jak chcesz" było skrótem myślowym od "ustaw zgodnie z plikami wejściowymi".
Odpowiedz
Możliwe że trzeba zmienić to w inny sposób, jednak gdy otwarłem nowy projekt i pliki wklejałem po ustawieniu PAL DV Widescreen (720x576; 25,000 fps) wszystko było idealnie. Już próbowałem wcześniej zmieniać to włączając alt + ENTER jednak pomimo zmiany, opis pod obrazkiem się zmienił, jednak obraz pozostał taki sam czyli :
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/938e...f3727.html

[Obrazek: 938e907f8dff3727.html]

Obraz jest słabej jakości, no i rozdzielczość jest zbyt mała. potrzebuję 16:9.
Odpowiedz
Skąd masz ten materiał (pierwszy klip - który jest widoczny na oknie podglądu)?
Ty go renderowałeś? Bo jest niepoprawnie wyrenderowany (marginesy z każdej strony)...

Znasz takie narzędzie jak "Match Media"?
Wiesz, jak sprawdzić, jakie parametry ma Twój klip wejściowy (materiał, który wrzucasz do Vegasa)?

[Obrazek: 938e907f8dff3727.jpg]
Ps. Co Wy macie za problem z poprawnym wklejaniem zdjęć? Lenistwo poziom advanced?
Odpowiedz
(02-20-2013, 18:03)mateuszszar napisał(a):  Skąd masz ten materiał (pierwszy klip - który jest widoczny na oknie podglądu)?
Ty go renderowałeś? Bo jest niepoprawnie wyrenderowany (marginesy z każdej strony)...

Znasz takie narzędzie jak "Match Media"?
Wiesz, jak sprawdzić, jakie parametry ma Twój klip wejściowy (materiał, który wrzucasz do Vegasa)?

[Obrazek: 938e907f8dff3727.jpg]
Ps. Co Wy macie za problem z poprawnym wklejaniem zdjęć? Lenistwo poziom advanced?

Jest to mój pierwszy film. Krótkie filmiki posklejałem na Corelu i tam wszystko wyszło tak jak chciałem, a gdy wkleiłem do Vegasa bo potrzebowałem przybliżeń dlatego robiłem w Vegasie, zacząłem projekt w NTSC DV (720x480; 29,970 fps) zamiast w PAL DV Widescreen (720x576; 25,000 fps), który mnie interesuje. Później wkleiłem kawałek filmu do projektu w PAL-u i wyszło elegancko, bez marginesów, dobra jakość - tak jak potrzebuję i właśnie dlatego chcę ten projekt w jakiś sposób "przekonwertować". Nie znam takiego narzędzia jak "Match Media", a za zdjęcie przepraszam, musiałem już wychodzić z domu i nie zdążyłem poprawić ;p.

Parametry plików wejściowych:
720x576; 25,000 fps w formacie

Cała sprawa dotyczy tego, czy da się ten projekt przekształcić aby go uratować, bo nie chce mi się od nowa wszystkiego montować? :)

@mateuszszar
chyba już wiem w czym problem zmieniałem już wcześniej w matchmedia odpowiednio ustawienia, ale nie wchodziło, to dlatego że ostatni projekt zawierał film już w tym formacie z ramkami, w którym musiałem coś poprawić, a że projekt został na innym kompie wrzuciłem ten film (już niby który miał być gotowy) do nowego projektu. Muszę zatem odnaleźć teraz wcześniejszy projekt na drugim komputerze i tam zmienić matchmedia! Dzięki za pomoc, to powinno rozwiązać problem, teraz dopiero na to wpadłem, jeżeli to nie pomoże, odezwę się ponownie. Pozdrawiam!
Odpowiedz
Tak. Dokładnie tak jak piszesz...
Musisz odnaleźć wcześniejszy - poprawny film (bez marginesów).

Ps. Jak odnajdziesz wcześniejszą wersję filmiku, to możesz podmienić w projekcie (replace).
Odpowiedz