Pomoc w Renderowaniu w FULL HD (dokłady opis!)
Witam! Jestem na tym forum nowy, zalogowałem się z specjalnie z myślą, że udzieli mi ktoś tutaj pomocy, a więc zacznijmy!(Jeśli zły dział, prosiłbym o przeniesienie wątku na dział odpowiedni.)

Opisze pierw swój komputer:
System WIN 7
Procesor AMD Phenom II x4 955 3,20 GHz
Ram 4gb
GPU: Asus EAH6850
Karta Graficzna: nie pamiętam, wiem że Radeon 1gb DDR5 (jeśli trzeba podam dokładne dane)

Program którym nagrywałem: "MSI Afterburner"
Ustawienia MSI:
-Format Wideo: komprejsa MJPG, dostępna jest również kompresja RTV1 i 'nieskompresowany' (może w tym tkwi problem)
-Jakość : 100%
-Rozmiar Ramki: 16:9 1080p
-Liczba klatek na sekunde: 60
-Limit klatek na sekunde: 60
-Włączona korekcja gamma

Dodam, że podczas nagrywania gra nie klatkuje się, przycina, nie ma z tym żadnego problemu, a jest nagrywana w najlepszej dostępnej jakości(mam na myśli jakość gry, najwieksze ustawienia detaliczne).

Parametry nagranego, surowego filmiku:
-1920x1080 rozdzielczość
-60 klatek na sekundę
-Szybkość danych 304202 kb/s.

Przejdźmy do problemu.
Oglądając filmik na serwisie YouTube (z tej samej gry) znalazłem filmik w oszałamiającej jakości, 1920x1080p. W opisie filmiku znalazłem informację, że on został wyrenderowany za pomocą MPEG4 h264.

Mój problem polega na tym, że całkowicie nie wiem jak się zabrać do wyrenderowania tego za pomocą MPEG4 h264, tzn nie wiem gdzie tego szukać. Możę potrzebuje jakiegoś kodeka? Prosiłbym o jak najgłębszą pomoc w wyrenderowaniu tak aby uzyskać możliwe jak najlepszą jakość.

Używam Sony Vegas Pro 11.

(Proszę pisać śmiało, jeśli trzeba zmienić np, program do nagrywania.)
Dodam, że próbowałem renderować ten filmik w opcji Sony AVC/MVC oraz MainConcept AVC/AAC.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc! ;)
Odpowiedz
Tak.
Właśnie h.264 to Sony AVC oraz MainConcept AVC.
Żeby wyrenderować filmik pod youtube, należy wybrać (wg specyfikacji z strony YT: https://support.google.com/youtube/bin/a...28585&rd=1)
Dla 1080p (klatkaż MAX:30fps - koniecznie PROGRESYWNIE) - przepływność rzędu 8Mbps
Dla 720p (klatkaż MAX:30fps - koniecznie PROGRESYWNIE) - przepływność rzędu 5Mbps
Odpowiedz
(02-20-2013, 0:42)mateuszszar napisał(a):  Tak.
Właśnie h.264 to Sony AVC oraz MainConcept AVC.
Żeby wyrenderować filmik pod youtube, należy wybrać (wg specyfikacji z strony YT: https://support.google.com/youtube/bin/a...28585&rd=1)
Dla 1080p (klatkaż MAX:30fps - koniecznie PROGRESYWNIE) - przepływność rzędu 8Mbps
Dla 720p (klatkaż MAX:30fps - koniecznie PROGRESYWNIE) - przepływność rzędu 5Mbps

mam ustawić klatkaż 30 fps progresywny i przepływność rzędu 8Mbps w Vegasie przed renderowaniem, dobrze zrozumiałem?
Entropy coding ma być CABAC czy CAVLC? oraz gdzie znajdę(ustawię?) przepływ rzędu 8Mbps?
Odpowiedz
Tak. Biorąc pod uwagę, że rendering, to proces tworzenia (zapisywania) klatek projektu do postaci filmu.

klikasz "Render as.." i tam wybierając odpowiedni format (MainConcept AVC lub Sony AVC - różnica podstawowa jest taka, że MainConcept ma możliwość zastosowania dwuprzebuegu - podwójny przebieg wydłuża czas renderingu, ale w przypadku zmiennego bitrate, daje lepszą jakość, co przy przepływności rzędu 8Mbps jest dość ważne).

Entropy... zostaw CABAC (tak zresztą sugeruje sam YT - w linku, który podałem).

Przepływność znajdziesz kawałeczek poniżej entropy :) czyli również w "Customize Template".
W przypadku MainConcept AVC możesz wybrać stały (constant bit rate) lub zmienny (variable bit rate).
Dla opcji VBR możesz dodatkowo zaznaczyć dwuprzebieg (Two-pass).
Program najpierw przeanalizuje cały projekt, a dopiero w drugim przebiegu - zakoduje, stosując odpowiednio większy bitrate tam, gdzie jest bardziej potrzebny.
Tutaj wybieramy dwa parametry: Max oraz Avr. AVR koniecznie 8Mbps, żeby YT nie przetwarzał Twojego filmu. Max... musisz potestować. Ja daję 8.5Mbps.

Pamiętaj! Bitrate wpisujemy w jednostkach bps, czyli 8Mbps = 8 000 000 (nie rób odstępów między zerami, jak ja tutaj... program sam sobie pogrupuje po trzy cyfry - piszę, bo niektóry wciskają spację, a później płaczą, że coś program nie chce przyjąć parametrów...).
Odpowiedz
Dziękuje ślicznie Mateuszu! Jestem zielony w Sony Vegasie, a dostawałem powoli siwizny ze względu na to ile czasu włożyłem i tyle tych durnych filmików na YT obejrzałem "jak zrobić h264"! Teraz już wiem gdzie tkwi błąd, dziękuje bardziej fachowo nie dało się chyba wytłumaczyć :)
Odpowiedz