Problem z renderowaniem
Witam!

Mam pewien problem otóż właśnie skończyłem robić swoje intro.Wszystko pięknie działa ale po wyrenderowaniu filmiku dzwięk czasami się przycina,daje to bardzo zły efekt.Po ponownym renderingu jest to samo tylko dzwięk przycina w innych miejscach.

Jakieś sugestie co mogę robić źle?

Film renderuje do avi w HD.

ps.Chciałbym się również dowiedzieć jak mogę zmniejszyć wagę tego pliku.
Intro trwa zaledwie 40 sekund a plik waży 4gb.Robię coś źle czy może waga tego pliku jest odpowiednia i powinienem użyć jakiegoś innego programu do zmniejszenia wagi.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
zastosuj jakiś kodek.
Prawdopodobnie masz materiał nieskompresowany i transfer dysku nie pozwala na płynne odtwarzanie :)
Odpowiedz
A pomoże mi to również z wagą filmu?
Jakbyś mogł to podaj nazwe jakiegoś kodeku.

Edit:
po kilku krotnym odtworzeniu filmiku dzwieki już działają.
Pozostaje mi już tylko problem wagi.
Odpowiedz
Ja nie używam AVI. Z kilku powodów (głównie związanych z doświadczeniem).
Kamera pisze w AVCHD (M2TS), druga w MPEG2... Po co mam dokładać roboty, przekodowywać na AVI, żeby później znów (tworząc DVD lub BluRay) ponownie kodować do MPEG2 (lub AVC)?

Ale jeśli już chcesz zostać przy AVI, to wchodząc w "customize template" (w oknie renderingu), wybierasz różne parametry renderu. Rozdzielczość, klatkaż, przeplot, PixelAspectRatio itd.
Tam też znajdziesz kodek. Wybierz więc odpowiedni (nie wiem, jakie masz zainstalowane, ale dobry efekt powinien dać XviD - darmowy, do pobrania z strony producenta http://www.xvid.org albo DivX (podobno już jest darmowy, ale tego nie wiem...).
Ważne, żeby kodek był w wersji PEŁNEJ (czyli nie takiej, jak jest dostępna w codec-packach, tylko pełna wersja. Dodatkowo musi być w odpowiedniej wersji bitowej (dla Vegasa 64bitowego - 64bitory kodek).
Dla XviD nie musisz się martwić, bo instalka zawiera dwie wersje bitowe.
Odpowiedz
Wszystko pięknie działa.
Bardzo ci dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam TheQamillo
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości