Nie odczytuje .avi
Witam.
Niedawno reinstalowałam system. Teraz po zainstalowaniu Vegasa 9.0 (którego miałam przy poprzednim systemie który był taki sam jaki mam teraz) gdy próbuję przeciągnąć na oś czasu już załadowane do programu filmy, mój kursor zmienia się na znak stop... Dobra. Po prostu nie mogę przeciagnąć bo to mi nie pozwala. Załadowałam projekt (z tymi avi) który stworzyłam przy wcześniejszym systemie, ale mam "Media offline" no i oczywiście tych filmów przegrać na oś nie mogę... Wie ktoś co z tym zrobić? Przecież wcześniej mi działały! Może jakiś kodek?
Odpowiedz
Nie może, tylko na pewno. Sprawdź przy pomocy "Media Info" jaki i go zainstaluj.
Odpowiedz
Otóż jak i gdzie mogę sprawdzić te media info? :>
Odpowiedz
Media Info to program, który możesz za darmo ściągnąć i zainstalować (do zaawansowanego odczytu parametrów plików audio/video).
Odpowiedz
OO! Przyda się nie tylko do tego :D A teraz pytanie, jak tego używać? xd Bo te filmiki mam zrobione frapsem i kiedy naciskam "odwiedź witrynę tego kodeka wideo" to otwiera mi stronę Fraps.com :/
Odpowiedz
Ten program obsłużył by 3latek. PPM -> MediaInfo albo otwierasz dany plik w tym programie... w widoku wybierasz w jakiej formie ma Ci przedstawić parametry i tam jest napisane jak byk.
Odpowiedz
No to tak już od razu zrobiłam. Ale nie znam się na parametrach i mówię, że w miejscu "kodek" mam napisanw "fraps"
Odpowiedz
To przekoduj do jakiegoś normalnego kodeka, na którym możesz pracować w Vegasie.
Pamiętaj o zachowaniu parametrów (rozdzielczość, klatkaż, przeplot itd.).
Odpowiedz
Ja też mam ten program i choć czytam te Wasze/Twoje podpowiedzi to niekoniecznie one mi coś mówią... No wybacz ale nie jestem aż tak obcykana w komputerach.... Ba właśnie robiąc system na starym stacjonarnym kompie zrąbałam sieć internetową w domu i mogę korzystać tylko z bezprzewodówki komórkowej :/ Tak więc może jakoś prościej?? Jakieś krok po kroku??
Odpowiedz