Dzień dobry forum!
Dzień dobry wszystkim użytkownikom forum!

Chciałem się przywitać jako nowy użytkownik tego portalu. Mam na imię Bartek. Nie zajmuję się profesjonalnie obrazem jeśli już to raczej dźwiękiem. Sony Vegas leży od jakiegoś czasu na komputerze i sporadycznie "coś tam" trzeba było zrobić. Ponieważ tych "coś tam" jest coraz więcej chciałbym usystematyzować sobie trochę wiedzy z zakresu poprawnego posługiwania się narzędziami do obróbki cyfrowego obrazu. Za wszelką pomoc z góry dziękuję! Od razu zadam podstawowe dla mnie pytania.

1. Jeśli edytuje obrazek, najlepiej jeśli posługuje się nieskompresowanym avi? Pomijam aspekty sprzętowe chodzi mi o SV co dla niego najlepsze.
2. Jaką książkę polecacie, tak żeby wypośrodkować, książka dla amatora ale konkretna odnośnie oświetlenia w filmie.

Bartek.
Odpowiedz
Witaj!
Jeśli edytujesz to to na pierwotnym video aby nie konwertować go i nie tracić na jakości.
Co do książek o oświetleniu to w tym temacie było to ostatnio poruszane:
http://sonyvegas.info/Temat-Metamorfoza-makijazowa
Odpowiedz
Dzięki! Strona wydawnictwa już w zakładkach. Sporo tam tego, jak coś wybiorę to zapytam o opinię. Odnośnie mojego pierwszego pytania. Dostałem do eksperymentu obrazek z Canona 5 i jest on w formacie MOV. Widzę że SV tak średnio płynnie z nim pracuje. Zrobiłem dekompresje do AVI nieskompresowane RGB, materiał śmiga jednak widzę jakby obrazek był już mniej kontrastowy. Nie miałem nigdy w ręku Canona 5 więc prawie nic o nim nie wiem np. czy obrazek jest z 10bitową głębią kolorów czy z 8bitowa? Może tu coś źle robię że zauważam spadek jakości.

Bartek.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości