Pyskaty - Od zera
Witam,

Mam pytanko odnośnie efektu użytego w teledysku Pyskatego:

Efekt, o który mi chodzi, jest między między 30s, a 35s; chodzi mi o ten efekt zoom-out`u, oraz w drugą stronę, zoom-in`u, który jest użyty np. w 53s. Oczywiście pytanie brzmi, jak to zostało zrobione.

Dzięki z góry.
Odpowiedz
Ja bym to zrobił tak:

1.Robisz dwa filmiki, jeden przybliżony, drógi oddalony.

ODDALENIE:

2.Wrzucasz na oś czasu najpierw przybliżony, później oddalony.

3.Na początku oddalonego filmiku za pomocą Pan/Crop przybliżasz od takiego wyglądu jak jest na pierwszym filmiku i chwilę później za pomocą animacji oddalasz.
PRZYBLIŻENIE:

2.Wrzucasz na oś czasu najpierw oddalony, później przybliżony.

3.Na końcu oddalonego filmiku za pomocą Pan/Crop przybliżasz od takiego wyglądu jak jest na drógim filmiku i chwilę wcześciej za pomocą animacji oddalasz.

Wytłumaczyłem jak mogłem... :)
Odpowiedz
Według mnie to i cyfrowe przybliżenie w Vegasie można użyć. Po co tak komplikować? To znaczy - w zależności od przemyślenia wcześniej teledysku i nakładu pracy.
Odpowiedz
Oczywiście, można urzyć Pan/Cropu na jednym pliku, ale będzie gorsza jakość zbliżenia.
Odpowiedz
A może to zbliżenie jest zrobione podczas kręcenia?
Taki problem zrobić szybki zoom?
Odpowiedz
mateuszszar ma rację, zoom można zrobić podczas kręcenia, a później dodać przyśpieszenie.
Odpowiedz
Też o zoomie podczas filmowania myślałem. W niektórych ujęciach widać, że mogli tak zrobić natomiast w innych widać, że najpierw filmowali z dalszego, następnie z bliskiego planu. Warto też zauważyć "efekt" przejścia między jednym planem a drugim (nie chodzi mi o przybliżenie a o przejazd z lewej do prawej i na odwrót). Oczywiście na pewno były tam cięcia ale pokazane są na filmie fajne ramiona/statywy/wysięgniki, którymi operator mógłby zrobić taki płynny przejazd a następnie przyspieszyć. Tylko znów w grę wchodzi plener, bo otoczenie się zmienia.
Odpowiedz
(02-20-2013, 17:15)LukaszK133 napisał(a):  mateuszszar ma rację, zoom można zrobić podczas kręcenia, a później dodać przyśpieszenie.

Jeśli kamera ma mechaniczny zoom, to można to zrobić w ułamku sekundy. Oczywiście obiektyw kamery powinien być w takim przypadku parafokalny.
Odpowiedz
(02-20-2013, 17:46)Pinto napisał(a):  Jeśli kamera ma mechaniczny zoom, to można to zrobić w ułamku sekundy. Oczywiście obiektyw kamery powinien być w takim przypadku parafokalny.

Można to zrobić nawet lustrzanką z obiektywem o zmiennej ogniskowej.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości