Green Screen
Mam problem z green screenem. Gdy stawia blisko siebie 2 filmiki z green screenem to są takie paski dziwne jak to naprawić?

Pomoże ktoś
Odpowiedz
Jak to ciut bardziej twórczo opiszesz i może jakiegoś screena wrzucisz to kto wie, może ktoś pomoże...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Chodzi o to jak są nałożone 2 filmiki green screen + chroma keyer za sobą to powstają te dziwne paski nie wiem czemu oto zdjęcie efektu oraz zdjęcie osi

Tło zostało na pewno dobrze usunięte za pomocą chroma keyera.

Bardzo dziękuję za jakąś podpowiedź

1. Efekt - i często "skaczą" te paski między tymi elementami, które w jakiś sposób tłem nachodzą na siebie.

2. Oś

Odpowiedz
Mówisz o tej "falbance", tych zygzakach? To sie robi na podglądzie? w renderze? jakie ustawienia projektu? GPU włączone/wyłączone?
Podaj tak jak to było wielokrotnie przypominane i opisywane w regułach tego forum - wszystkei okoliczności - ustawienia projektu, opis plików źródłowych, wersja vegas itd.
To tutaj wygląda, jakbyś jakoś źródeł użył plików JPG, nie do końca dobrze zrobił kluczowanie i po nałożeniu jednego na drugie zrobiła się jakaś dziwaczna interferencja.
Próbowałeś na mniejszej kompozycji i np. dokłądac kolejne warstwy? Przy jakiej operacji robi się ten efekt?

Odpowiedz
Te łączenia elementów (kluczowanie) to na opak zrobiłem - może mieć to jakiś wpływ?

Ogólna struktura jest

Cytat:[source alpha] klip(green screen + chroma keyer + pan/crop resize i ustawienie) mp4 klip paru sek
[source alpha] klip(green screen + chroma keyer + pan/crop resize i ustawienie) mp4 klip paru sek
[source alpha] klip(green screen + chroma keyer + pan/crop resize i ustawienie) mp4 klip paru sek

[source alpha] zdjecie(pan/crop resize wyrównanie do boków) jpg statyczne

[source alpha] zdjecie(pan/crop maska na sciane i obrazki z tyl) jpg

Tak te ruchome obrazy są na pliku jpg(tło). A to pojawia się podczas renderu a na podglądzie na poklatkowych też czasem.

Sony Vegas pro 10
w 12 ten sam projekt tak samo robi ;s
Mp4

Audio: 128 Kbps; 96 000 Hz; 16 Bit; Stereo; AAC
Video: 29,970 fps; 1920x1080 Progressive; YUV; 4 Mbps
Pixel Aspect Ratio: 1,000

Number of reference frames 4
Profile Main
FPS 59,940000
Bitrate kolejno
8 000 000
4 000 000

A GPU w którym miejscu jest?
Odpowiedz
Jeżeli masz Vegas 10 to w zasadzie Cię GPU nie dotyczy.
W projekcie co masz ustawionie? 8bit? 32 bit?
Zrób eksperyment- przekonwertuj te jpg na png i zobacz czy coś się zmieni.

Odpowiedz
(02-18-2013, 11:23)efix napisał(a):  Jeżeli masz Vegas 10 to w zasadzie Cię GPU nie dotyczy.
W projekcie co masz ustawionie? 8bit? 32 bit?
Zrób eksperyment- przekonwertuj te jpg na png i zobacz czy coś się zmieni.

Pixel format 8 bitów

Jest już w png i nadal jest to samo

Zauważyłem, że pojawia się ten problem gdy dodałem 2 klipy (1,2 video track) - na tych 2 zaczynają robić się te paski

Tło png nie ma nic chyba do rzeczy bo wyłączyłem wszystkie podkłady i nadal jest to samo

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Hmmm a maski od tych dwóch najwyższych po których zaczynają się pojawiać "firanki" są czyste? Przełącz w tryb "show mask only" i zobacz, czy tło jest jednolite. Dodaj najpierw jednen z tych problematycznych traków, zobacz czy jest błąd, dodaj drugi itd. spróbuj je włączać i wyłączać.

PS Zakładam, że Vegas masz aktualnego (najwyższego z serii 10)

Odpowiedz
Wrzucę filmik jak wygląda wszystko w sony vegasie. Zaraz podam link

Odpowiedz
jakiś pomysł?
Odpowiedz