Kilka Pytań
Siemka, robie filmiki od półtora miesiąca. I takie podstawowe elementy już ogarniam. Ostatnio sobie pobrałem gotowe Template i zaciekawiło mnie kilka rzeczy. A mianowicie:
[Obrazek: 8exap]
chodzi o to co jest na zielono. Co to daje i ewentualnie jak to zrobić? Dodam, że jak to usunę to znika napis mimo, że tekstu nie ruszam.
Drugie pytanie jak zrobić "flare" w napisie tzn. jest napis i przez ten napis idzie połysk od lewej do prawej.
Ostatnie moje pytanie:
jak zrobić coś takiego, że mam 3 projekt w Sony pod nazwa: Main Project, Edit 2nd Text Here, Edit 3rd text here. Edytując drugi lub trzeci tekst zmienia mi sie ten napis Main. Jak zrobić takie połączenie?
Z góry dziękuje za pomoc.

P.S. Chciałbym tworzyć samemu fajne intra, mógłby mi ktoś podesłać kilka takich poradników do ciekawych opcji?
Odpowiedz
Ref :)
Odpowiedz
Obrazem mi się nie wyświetla kolego.

Flare.. hmmm możesz użyć Lens Flare i za pomocą klatek kluczowych poprowadzić z jednego końca na drugi.

Trzeciego pytania nie rozumiem a na ostatnie odpowiem tak: poradników do "fajnych intr" nie ma. Musisz być kreatywny i sam coś wymyślić, jak będziesz wiedział co chcesz zrobić a nie będziesz potrafił zapytaj.
Odpowiedz
[Obrazek: a44f2r.jpg]
Wystarczyło odpowiednio podkleić link do obrazka (ppm-> właściwości... tam jest skrót do strony z screenem).

To, co na zielono, to przejścia (transitions).
Odpowiedz
Nałożyłem sobie i ni się nie dzieje ;x a jak w tamtym template usune to to cały napis znika.
Odpowiedz
Co sobie nałożyłeś?

Kolego sympatyczny. Wiem, że masz 16lat i na nic nie masz czasu, bo wszystko musi być na "zaraz", ale jest taki postulat od większości użytkowników forum, abyś pisał "PO POLSKU", z zachowaniem przecinków. Postaraj się w taki sposób budować zdania, żeby ktoś, kto nie wie, jaki masz problem, mógł się domyślić bez większego problemu.
Ja, powiem szczerze, nie mogę zrozumieć, co Ci nie działa, albo czego nie rozumiesz.

Możesz również wstawić ten template, żebyśmy mogli zobaczyć, co tam w środku siedzi.
Odpowiedz
Nic nie muszę mieć jak Ty to określiłeś na "zaraz" jestem po prostu ciekawy, gdyż nie jestem AŻ tak zaawansowany w tworzeniu filmów i chciałbym się niektórych rzeczy dowiedzieć. Z jednym rację Ci przyznam, że niektórych rzeczy nie umiem odpowiednio sformułować, aby przekazać to z czym mam problem. Co do "POLSKIEGO" nie widzę, żebym robił jakieś poważne błędy. Owszem zdarzają się ale nie są tak bardzo rzucające się w oczy.
Nie mówię o błędach, tylko o tym, że jak używasz przecinków, to zupełnie inaczej się czyta Twoje posty. Stają się jaśniejsze i bardziej logiczne. A tym samym - nam to ułatwia żeby odczytać Twoje intencje.

Każdy z nas wstąpił to tego forum po to, aby coś dla siebie wyciągnąć. Czegoś się dowiedzieć. Wymienić doświadczeniami itd. Jednak dużo łatwiej się zrozumieć, jak stosujemy w miarę poprawnej polszczyzny.

To, co wyżej zaznaczyłeś na zielono, to przejście (transitions). Każde przejście jest oznaczone ikoną niebieskiego IKSA "X" (widoczny na zaznaczonym na zielono obszarze).
Tutaj dodatkowo przejście trwa aż do zakończenia eventu (co widać na najniższym tracku).

Pisz, czego nie rozumiesz, co chciałbyś z tego zrobić... I daj ten konkretny projekt, jak możesz. Ok?
Odpowiedz
Mnie interesuje po co coś takiego robi. Nakładając przejście na 1 napis też mi coś podobnego wyszło. No chyba, że to ma inne zastosowanie. Nie wiem dlaczego, ale jak usunę jeden z tych zaznaczonych na zielono to mi cały napis znika. Jakieś magiczne połączenie? :)
Przykład tego jest na stornie
http://www.ravenprodesign.com/svp-12-intros
i to jest w template WARCRAFT - FOR THE ALLIANCE.
Dziś doszło mi jeszcze jedno zmartwienie. A mianowicie do jednego z jego template były potrzebny pluginy, a mianowicie NewBlueFX. Pobrałem, zainstalowałem i wczoraj próbując użyć jednego z nich, na poglądzie filmu, nie ma tego efektu, lecz pisze NewBlueFX. Czego to może być problem?
Odpowiedz
niezarejestrowany plugin (brak licencji).
Odpowiedz