Pomoc- Jedna czynność na wielu "bloczkach"
Witam, moje projekty w sony vegasie są często podzielone na kilkadziesiąt elementów. Gdy pracuję nad kolorystyką muszę ustawić to dla każdego elementu oddzielnie. Jak mogę ustawić kolorystykę dla wszystkich zaznaczonych elementów aby nie robić tego pojedynczo? Mam też problem z przesuwaniem, co mogę zrobić aby przesunąć wszystkie elementy na raz, z innych video tracków też, obecnie w takiej sytuacji wycinam i wklejam. Widziałem, że ktoś o to się pytał ale odpowiedzi, które uzyskał mi nie pomogły :(
Prowadzę kanał na YT https://www.youtube.com/user/rozkminaTVb...ature=mhee zapraszam :)
Odpowiedz
Kolorystyka (a właściwie wszystkie ustawienia pojedynczwgo eventu) można skopiować na inne eventy (nawet hutrowo).
Klikasz na ten właściwy event -> copy.
Następnie zaznaczasz wszystkie eventy na których chcesz skopiować ustawienia (edit tool) -> paste attributes.

Do automatycznego przesuwania wielu eventow jest funkcja "auto ripple". Poczytaj o niej.

Jeśli nie wiesz gdzie tego szukać, to z pomocą przyjdzie klawisz [F1]. Oczywiście w vegasie ;)
Odpowiedz
Ciekawą pomocą jest także możliwość zaznaczania "strzałką" wielu eventów i następnie przesuwanie.
Odpowiedz
Dzięki, działa! :)
Odpowiedz