Sony Vegas 11 Pro - rozmyty obraz po renderingu
Witam.
Z Vegasem pracuję nie od dzisiaj, bo od kilku miesięcy. Do tej pory pracowałem z 9 i 10 - żadnych problemów nie było. Teraz się przerzuciłem na vegasa 11. I tu zaczynają się schody. Po wyrenderowaniu obraz jest momentami bardzo rozmyty. Czytałem różne tematy z tym związane, m.in ten: http://sonyvegas.info/Temat-Renderowanie...myty-obraz oraz: http://sonyvegas.info/Temat-Problem-z-za...gas-Pro-10
Nic nie daje usuwanie przeplotu i inne rzeczy, obraz cały czas jest rozmyty, w każdej możliwej rozdzielczości, formacie itp. Prosiłbym o pomoc, bo trochę to denerwujące.
Odpowiedz
Jeśli pracowałeś wcześniej na Vegas 9 oraz Vegas 10, to wiedz, że nie zmieniło się nic, co mogłoby wprowadzić rozmycie obrazu po renderingu...

1. Jakie masz pliki wejściowe? (parametry odczytaj za pomocą MediaInfo).
2. Jak masz ustawiony projekt (do ustawienia używasz funkcji "Match Media"? czy ręcznie wprowadzasz/wybierasz opcje?).
3. Jakie masz ustawienia renderingu przy którym pojawia się rozmycie (ale myślę, że rozmycie jeśli występuje, to jest spowodowane niezgodnością punktu 1 oraz 2). Zasada jest zawsze taka sama (nie tylko w Vegasie 11, ale we wszystkich vegasach). Renderujesz tak, jak masz ustawiony projekt. A projekt ustawiasz pod pliki wejściowe. Oczywiście są wyjątki od tej reguły, ale na razie skupmy się na podstawach. Ok?
Odpowiedz
Więc tak:
1. Jeden z plików:
format: mp4
rozmiar: 35,2 MB
czas: 37s
rozdzielczość: 1280x720 16:9
29 klatek
strumień wideo: AVC (NTSC)
strumień audio: AAC

Drugi z plików:
format: mp4
rozmiar: 21,3 MB
czas: 37s
rozdzielczość: 1280x720 16:9
29 klatek
strumień wideo: AVC (NTSC)
strumień audio: AAC
2. Funkcji Match Media nie używam, ale spróbuję wyrenderować film korzystając z niej.
3. Ustawienia są różne, ale przeważnie wmv 5 Mbps HD Video 720-25p oraz Video rendering quality na - Best.
Odpowiedz
Dlaczego więc renderujesz 25klatek, skoro pliki które wrzucasz do Vegasa mają ich 29?
Już na chłopski rozum można dojść, że program przemieli 29klatek w taki sposób, by powstały 25klatki, czyli będzie miksował klatki ze sobą... - stąd rozmycie.

Druga sprawa. Dlaczego renderujesz do WMV? Chcesz wrzucić plik na youtube? Lepszy efekt da renderowanie do Sony AVC, albo do MainConcept AVC z parametrami oczywiście takimi, jak pliki wejściowe (czyli tak samo, jak powinien być ustawiony projekt). Przepływność (bitrate) przy 720p powinien wynieść 5Mbps wg specyfikacji youtube: https://support.google.com/youtube/bin/a...28585&rd=1

A funkcja "Match Media"... gdzie ją szukałeś?
[F1] Ci pomoże :)
Odpowiedz
Próbuję wyrenderować do Internet 720p w MainConcept AVC (parametry projektu) to mam błąd: "An error occured while creating the media file gamsite.mp4. The reason for the error could not be determined" a jak chcę renderować w Sony AVC z parametrami projektu to też jest rozmazane...
Odpowiedz
A klatki ustawiasz na 29 (w projekcie i w renderingu)?
Odpowiedz
Klatki są ustawiane tak samo w projekcie i przy renderingu.
PS.: Ten materiał, tylko że bez części efektów wyrenderowałem w vegasie 9 i na każdym ustawieniu projektu i renderingu obraz jest krystalicznie czysty, ale oczywiście vegas 11 nie może być posłuszny...
Odpowiedz
jak dasz radę prześlij plik orginalny
Odpowiedz
Proszę: http://speedy.sh/63Q8N/3DiNTROfx.rar
Odpowiedz
Ale tutaj nawet plik źródłowy nie jest potrzebny, bo skoro autor tematu twierdzi, że plik surowy jest Ok, a dopiero po renderingu jest problem (jest rozmyty), to ewidentnie robi jakiś błąd podczas renderowania (albo ma źle ustawienia w projekcie).
Można ewentualnie ściągnąć ten plik, i przerenderować poprawnie, żeby pokazać koledze, że można to zrobić dobrze.
Odpowiedz