Wieczne crashe - SV 12
Witam, jak w temacie mam wieczne crashe w Sony Vegas'ie 12, często program przestaje działać, w miejscu video pojawia się czerwony ekran, video często się ścina. Da się jakoś temu zaradzić?
Odpowiedz
Przy takiej ilości i jakości informacji jakie podałeś, myślę, że powinieneś zasięgnąć rady wróżki.
Odpowiem więc tak, jak zapytałeś - tak, w większości wypadków da się zaradzić.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Dobrze, to co chciałbyś wiedzieć? Mam crashe, nie wiem co mam nie robić, aby nie crashowało.
Odpowiedz
Najlepiej wszystko jaki komp jaki system jaki vegas i jakie pliki edytujesz.
Odpowiedz
No to tak.
INTEL CORE 2 DUO
NVIDIA GTX650
4 GB RAM
WINDOWS 7 64BIT
Edytuje teraz filmik w którym robie prezentację strony, muzyka, przejścia itd.
Sony Vegas PRO 12 Build 394 64bit
Odpowiedz
problemem może być karta graficzna i proponuje ją wyłączyć w vegasie. A vegas legal?
Odpowiedz
Jeżeli się Vegas wywala to jakiś komunikat błędu daje. To może byś poinformował, jaki komunikat?
Zaktualizuj Vegasa, sterowniki do grafiki, dotNet itd. Przyczyn może być wiele. Zwykle jednak w przypadku VP11 i 12 winne jest wspomaganie GPU.

Odpowiedz
Hm, co do błędu to nie ma nigdy, jest zwieszenie, lub sony vegas przestał działać, zaaktualizuje SV jutro, i dam znać co do graficznej tak samo. Dzięki, odezwe się jutro :))
edit. Aha, i przy zwieszeniu mam przeważnie zużycie cpu 100 %...
Odpowiedz
Przyczyną może być jeszcze - jakiś walnięty plugin, materiał wejściowy, ogólny burdel w kompie, cracki, wirus... tysiąc powodów.

Odpowiedz