Metamorfoza makijażowa
Chciałbym przedstawić Wam najnowszy film.

METAMORFOZA MAKIJAŻOWA

Oczywiście stworzony we współpracy z innymi osobami bo samemu to można się tylko wy.... .

Co sądzicie? Jak zrealizowane takie coś?
Osobiście uważam, że napisy odciągają uwagę od tego co się dzieje na ekranie, ale "tak miało być i się podoba".
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Jeżeli coś można spierdolić oświetleniem, to to jest sztandarowy przykład jak to zrobić, zmontowane jest też tak sobie, obraz jest jakiś taki "rwany". Zobacz choćby na samym początku - super zrobione to dmuchnięcie. I gdyby popracować troszkę nad pojawieniem się napisu, wyszłoby ekstra. Tu skopano dobry motyw.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Co chcesz powiedzieć przez "rwany obraz"?
A co do oświetlenia... Napisz co Twoim zdaniem było źle zrobione. Czego zabrakło i gdzie.
To będzie pomocne.
Odpowiedz
Rwany obraz - montaż nie jest płynny - oczywiście to moje odczucie. Zwykle każę ludziom ciąć ile wlezie, tu - moi zdaniem trochę przesadziłeś z długością ujęć. Mogłbys to trochę mniej dynamicznie zrobić, biorąc pod uwagę temat.
Niezależnie od tego światło zabija tutaj wszystko.
Mega fatalne cienie na ohydnej ścianie, część zdjęć prześwietlonych, część niedoświetlonych, latający balans bieli. Brak kontry na włosy, no ale jak ktos jest 30 cm od ściany trudno zrobić kontrę. Ostre światło zamiast rozproszonego - oczywiście można by tu zrobić zabieg celowy, jak nie umalowana ostre, jak umalowana miękkie.
Czołówka - za dużo cukru w cukrze, brakowało tylko logo TV Shopu...
Może bym to zlał, kuferek na niebiesko wyszedł bardzo ładnie, energiczny zarzut głową wizażystki w połączeniu z subtelnym mizianiem pędzelkiem ciut wcześniej wyszło dosyć komicznie, niczym miss Piggy z Muppet Show.
Cała reszta jest z innej bajki. Do tego brzydkie napisy. Mogłeś się pobawić w jakieś fajne "dizajnerskie" skoro to w sumie reklama a nie tutorial.
Jak chcesz się bawić w filmowanie modelek, warto kupić lub zrobić koronę do oświetlania. I ogólnie - takich rzeczy nie robi się "w kuchni" jak mają dobrze wyglądać. Aranżacja, choćby jakieś tło foto...

Odpowiedz
(02-12-2013, 8:43)efix napisał(a):  Jeżeli coś można spierdolić oświetleniem, to to jest sztandarowy przykład jak to zrobić
Normalnie z ust mi to wyjąłeś 20sekund filmu i mam dość. Jestem ze "starej szkoły" operatorsko-montażowej, gdzie obowiązują pewne zasady, a nie liczy się "lustrzanka", "głębia ostrości", krany i slidery. Są pewne zasady filmowania, oświetlania i montażu i tych się nie powinno przekraczać i tu widać to wszystko jak na dłoni. Człowiek który się nie zna na tych zasadach oglądając film powie ci że mu się nie podoba, chociaż nie będzie wiedział dokładnie co jest nie tak. No oświetlenie spieprzone totalnie, tym bardziej że to ustawka i można było się przygotować.
Odpowiedz
No dobrze, a musi być akurat kontra na włosy? Światło było cały czas rozproszone, z filtrami (widocznie za słabo).

Mi nie pasowało to, że wizażystka rzucała cienie na modelkę, nachylała się nad nią i dostawaliśmy brzydki cień na jej twarzy (musiałem wyszukiwać odpowiedniego czasu w ujęciach gdzie tak się nie działo).
Odpowiedz
Nie, nie musi, ale ładnie wygląda. Co do rozproszenia światła - nie wiem czym to rozpraszałeś, ale tak nie wygląda...

Odpowiedz
Aha, czyli błedem było tylko za mało rozproszone światło?
Nic konkretnego nie napisaliście poza tym.
Odpowiedz
Bunch jeśli takie wnioski wyciągasz i nie widzisz, że to jest totalnie skopane, to sorry ale zawracasz dupę. Nie będę przepisywał książek, polecam wydawnictwo Wojciech Marzec, tam jest sporo książek o rzemiośle filmowym.

Odpowiedz
Nie, nie widzę. Powiedzieć, "że złe" to każdy może. Niech poda więc konkretny przykład. Czymś go potwierdzi, uargumentuje. A jeszcze odnośnie wydawnictwa jakie wspomniałeś to miałem brać książkę stamtąd o oświetleniu (była jedna na ten temat. W dodatku stara). Ale przeczytałem jej recenzję w internecie i generalnie ludzie odradzali zakup. Więc sobie darowałem.

Uznaję zatem, że źle się podziało z racji zbyt mało rozproszonych świateł i braku jeszcze jednej lampy zza modelki, ewentualnie jakiejś umieszczonej centralnie nad modelką i wizażystką.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości