zdjecia we filmie
Witam szukam odpowiedzi na moje pytanie i tak trafiłem na to forum otóż mam juz skończony filmik z wakacji we filmiku znajdują sie zdjęcia ,po renderowaniu oglądając zdjęcia nie wypełniły ekranu tzn na około jest czarna ramka ,w czesci roboczej probowalem metody kliknac na zdjecie nastepniee properties i odznaczyc maintain aspect ratio lecz po tym zabiegu zdjecia sa zdeformowane na filmie rozciagniete itp. ... zna ktos odpowiedz na moj problem ?
Odpowiedz
Problem leży w wiedzy dot. przetwarzania obrazu. Materiał wideo ma swoją rozdzielczość a zdjęcie swoją - jeśli te dwie rozdzielczości są różne, to w większości przypadków będzie albo widać czarne pasy lub inne rzeczy "pod spodem", albo utnie się część zdjęcia albo (jeśli usunie się zachowanie aspektu zdjęcia) rozmiar będzie dostosowany do rozmiaru klatki wideo poprzez rozciągnięcie / spłaszczenie. Musisz zdecydować, co będzie lepsze:
1) uciąć część zdjęcia wykorzystując track motion (tym można powiekszyć obszar zdjęcia tak, żeby wypełniło całą klatkę filmową)
2) zmienić rozdzielczość i współczynnik aspektu piksela klatki filmowej na zgodne z zdjęciem (aspekt pewnie na 1.0), ale uwaga: niektóre kodeki muszą mieć wymiar pionowy podzielny przez 2 lub 4.
Odpowiedz
hm dziwne bo zdjęcia są w wyzszej rozdzielczosci niz film ... wypelnienei do klatki pewnie zmniejszy jakosc zdjecia ..eah nic ide poprobowac ,dzieki za pomoc
Odpowiedz
Ale w punkcie drugim mu zdeformuje obrazek bo rozciągnie. A pewnie nie tego chce.
Odpowiedz
Użyj Pan/Cropa i dopasuj parametry do swojego projektu.
Odpowiedz
witam mecze sie z tym juz dwie godziny ..uzywalem pan cropa ,chodzi o to ze nie mam pojecia jak to zapisac rozciagam sobie zdjecie a tu po renderowaniu wszystko jest tak samo ... objasni mi ktos to ?

nawet jak mam pionowe zdjecie to pasy mam u gory tez
Odpowiedz
widocznie renderujesz z innymi ustawieniami niż projekt.
Odpowiedz
No nie wiem bo klipy filmowe sa ok ale film zawiera przerywniki ze zdjeciami i one sa na czarnym tle nie na calym ekranie ..
Odpowiedz
skoro piszesz, że dopasowujesz i w podglądzie jest OK, a na renderze - nie... to problem jest między projektem a renderem.

Napiszesz więcej szczegółów, dasz jakieś screeny, to możemy coś doradzić.
Póki co, można jedynie powiedzieć, że gdzieś robisz błąd. Ale myślę, że to już wiesz...
Odpowiedz
Tego typu problemy oznaczają różnice między ustawieniami (rozdzielczość i aspekt piksela) między właściwościami projektu a ustawieniami szablonu renderowania. W skrócie ujmując jeśli nie chcesz mieć rozjazdów, dobrze jest ustawić tą samą rozdzielczość i aspekt piksela we właściwościach projektu co w renderowanym pliku docelowym. Rzuć screeny z konfiguracji wideo w własciwościach projektu i ustawieniami wideo renderowanego pliku, jeśli nie będziesz w stanie sam tego zrobić.
Odpowiedz